Nahota sráží sebevědomí

Publikováno: 18.03.2019 09:56
Nazí lidé jsou méně agresivní! Na zajímavý jev upozornil v ranních Třech Impulsech na tělo známý sexuolog Radim Uzel.

Podle něj se člověk bez oblečení cítí bezbranný a sám je pak kvůli tomu i méně útočný. „Ta nahota člověka do jisté míry zbavuje sebevědomí. Nahý člověk nikdy nemůže být nijak přehnaně agresivní, činí vás to bezbrannými. Ono už i zouvání bot vás trochu oslabuje. Když jste třeba na návštěvě v bačkorách, tak vás to mírně odzbrojí."

Uzel dále poukázal na to, že za vlastní nahotu se stydíme, na cizí se naopak rádi podíváme. Vztah k nahému tělu si údajně pěstujeme už od dětství v rodinách. „Ale je zajímavé, že mezi těmi lidmi, před kterými se už od mládí ta nahota velice pečlivě skrývá, je prý nejvíce těch voyerů, kteří se rádi dívají klíčovými dírkami nebo navrtávají dírky v dámských převlékárnách a koukají se."

Zdroj obrázku: MAFRA

27.03.2019

Na vyučování bych si troufl i dnes, tvrdí zpěvák Maxa

Ve čtvrtek 28.3. se slaví Den učitelů! Zuzana Bubílková se spojila s bývalým učitelem, známým zpěvákem Martinem Maxou.
26.03.2019

Bylo dobře, že mě vystřídali, vzpomíná Vízek na Brazílii

Fotbalový internacionál v ranních Třech Impulsech na tělo vzpomínal na zápas proti Brazílii, který se odehrál před 37 lety.
21.03.2019

Kratší pracovní doba jen s podporou státu, říká Dlouhý

Zkrácení pracovní doby zřejmě přijde. Zuzaně Bubílkové to řekl prezident Hospodářské komory.
19.03.2019

Pravá ODS je navždy jen jedna, říká Benda

Pokusy založit „tu pravou ODS" vždycky skončily neúspěchem. Zuzaně Bubílkové to řekl dlouholetý poslanec této strany Marek Benda.
14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.