Na vyučování bych si troufl i dnes, tvrdí zpěvák Maxa

Publikováno: 27.03.2019 11:18
Ve čtvrtek 28.3. se slaví Den učitelů! Zuzana Bubílková se spojila s bývalým učitelem, známým zpěvákem Martinem Maxou.

Zdání horšího vychování u dětí je podle zpěváka a někdejšího učitele Martina Maxy dáno dobou, ve které žijí. „Děti vyrůstají v konzumním světě, který je nesmírně materiálně zaměřený a nezůstává jim prostor pro to, obohacovat se duševně a vnímají ty hodnoty trochu pokřiveně. Za to ale děti nemůžou," řekl zpěvák ve vysílání.

Martin Maxa před lety vyučoval tělocvik a matematiku a podle svých slov by si na to troufl i dnes. Význam tělesné výchovy se ale podle něj podceňuje. V současné době mají děti často k tělocviku odpor a nosí omluvenky, aby se hodin nemusely účastnit. Jde prý o důsledek toho, že se na tělesnou výchovu spousta lidí dívá s despektem. “Vždycky šlo o předmět, který byl podružný a nedůležitý. Nicméně podle mého názoru to byl největší omyl, kterého se dopustili nejenom rodiče těch dětí, ale i vůbec společnost jako taková." Maxa považuje propojení tělesné stránky člověka s tou duševní za velmi důležité.

Zdroj obrázku: MAFRA

09.04.2019

Peter Nagy slaví šedesátku!

Zlatému slavíkovi z roku 1985 bylo 9.dubna šedesát let. K příležitosti významného životního jubilea si oblíbeného slovenského interpreta pozvala Zuzana Bubílková do rubriky Tři Impulsy na tělo.
08.04.2019

Čeští řidiči by půl promile za volantem zvládli, říká Stanjura

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura obhajoval v ranních Třech Impulsech na tělo nápad občanských demokratů povolit řidičům půl promile alkoholu za volantem.
04.04.2019

Házeli jsme po sobě školním mlékem, říká Gazdík

Šéf Starostů a nezávislých a někdejší učitel matematiky Petr Gazdík si v ranních Třech Impulsech na tělo zavzpomínal na svá školní léta.
03.04.2019

Na závodech se vyřádím, pak jsem opatrná řidička, říká Lounová

Za pneumatiky je dobré si připlatit. Zuzaně Bubílkové to řekla zpěvačka a závodnice Olga Lounová.
02.04.2019

Spalničky přenášejí dospělí, tvrdí odpůrkyně povinného očkování

Spalničková panika kolem očkování dětí je zbytečná! V ranních Třech Impulsech na tělo to prohlásila odpůrkyně povinného očkování dětí Martina Suchánková ze spolku Rozalio.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.