Motorkářská sezóna zahájena!

Publikováno: 02.04.2019 18:53
Jaro je v plném proudu a motorkářská sezona začíná nejenom v garáži přípravou motorky, ale i spanilou jízdou na srazu.


Po zimě je potřeba mašinu nachystat. S přípravou na první jízdu mi poradil emeritní president českého harlejářského klubu Martin Novák.

„Nejprve je potřeba překontrolovat gumy. Dofouknout, zjistit jestli jsou schopné provozu. Brzdy vyzkoušet. Je potřeba udělat několik pomalých koleček, zabrzdit, zaakcelerovat. Dávat pozor protože jsem na tom půl roku neseděl, takže nejsem zvyklí. “

Při spanilé jízdě morek se jezdí s rozestupy, systémem zip cik-cak. První jede ten nejzkušenější hned potom nejméně zkušení jezdci.

Když nemám zkušenosti, můžu se přidat do kolony jezdců?

„Vyrazit na sraz bez domluvy bych úplně nedoporučoval. Pokud je to víc cizích lidí, kteří nemají zkušenosti. Je potřeba se před jízdou pořádně připravit a všechno si vysvětlit. Nikdo se nechce cestou potlouct.“

O motorářích se neříká nic moc dobrého a někteří mají i strach, když někde taková parta zastaví. Co s vámi jezdí za lidi?

„Jsou to obyčejní kluci. Lidi všech zaměstnání, mladí, staří prostě všichni, které spojuje společný koníček.“

Takže se okolí nemusí bát nějakých výtržností?

„Ne, to vůbec není pravda. Tato fáma vznikla někdy v 50.-tých letech, díky americkým filmům, to byla taková doba. Ale u nás se nic takového nedělo. My jsme úplně normální lidi, holubičí povahy. “

Šťastnou cestu a pěkný den přeje Marek 007

06.04.2019

Čas výměny zimních gum za letní je tady

Ne každý zamíří k profíkům do pneuservisu. A tak náš dopravák Marek 007 poradí co si pohlídat, pokud se do přezouvání auta pustíte sami.
25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
16.03.2019

Váš nový vůz vám dokáže zachránit život

A možná o tom ani nevíte... Náš dopravák Marek 007 tentokrát pátral po technologii, která při nehodě sama zavolá o pomoc.
09.03.2019

Při poruše auta v tunelu nepanikařte

Náš dopravák Marek 007 si tentokrát posvítí na jízdu v tunelu a poradí co dělat, když v něm zůstanete viset.
02.03.2019

Jak si proklepnout ojeté auto

V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.