Motorkářská sezóna zahájena!

Publikováno: 02.04.2019 18:53
Jaro je v plném proudu a motorkářská sezona začíná nejenom v garáži přípravou motorky, ale i spanilou jízdou na srazu.


Po zimě je potřeba mašinu nachystat. S přípravou na první jízdu mi poradil emeritní president českého harlejářského klubu Martin Novák.

„Nejprve je potřeba překontrolovat gumy. Dofouknout, zjistit jestli jsou schopné provozu. Brzdy vyzkoušet. Je potřeba udělat několik pomalých koleček, zabrzdit, zaakcelerovat. Dávat pozor protože jsem na tom půl roku neseděl, takže nejsem zvyklí. “

Při spanilé jízdě morek se jezdí s rozestupy, systémem zip cik-cak. První jede ten nejzkušenější hned potom nejméně zkušení jezdci.

Když nemám zkušenosti, můžu se přidat do kolony jezdců?

„Vyrazit na sraz bez domluvy bych úplně nedoporučoval. Pokud je to víc cizích lidí, kteří nemají zkušenosti. Je potřeba se před jízdou pořádně připravit a všechno si vysvětlit. Nikdo se nechce cestou potlouct.“

O motorářích se neříká nic moc dobrého a někteří mají i strach, když někde taková parta zastaví. Co s vámi jezdí za lidi?

„Jsou to obyčejní kluci. Lidi všech zaměstnání, mladí, staří prostě všichni, které spojuje společný koníček.“

Takže se okolí nemusí bát nějakých výtržností?

„Ne, to vůbec není pravda. Tato fáma vznikla někdy v 50.-tých letech, díky americkým filmům, to byla taková doba. Ale u nás se nic takového nedělo. My jsme úplně normální lidi, holubičí povahy. “

Šťastnou cestu a pěkný den přeje Marek 007

27.04.2019

Jak na alergii za volantem

Za volantem vás muže potrápit nejenom kolona ale i alergie. Dopravák Marek oo7 poradí vychytávku, se kterou si nebudete v jednom kuse utírat nos, ale v klidu se věnovat řízení.
20.04.2019

Pozor na sváteční řidiče!

Přes Velikonoční svátky bude v terénu nejenom víc policejních hlídek, ale také vyjedou senioři a sváteční řidiči. A právě na ně se zaměřil náš dopravák Marek 007.
13.04.2019

Co dělat, když ztratíte klíče od auta

A jak všichni víme, ztratit klíče není nic složitého. Komplikovanější je řešení této nepříjemnosti. Náš dopravák Marek 007 poradí co dělat a jak celou situaci vyřešit.
06.04.2019

Čas výměny zimních gum za letní je tady

Ne každý zamíří k profíkům do pneuservisu. A tak náš dopravák Marek 007 poradí co si pohlídat, pokud se do přezouvání auta pustíte sami.
25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.