Kratší pracovní doba jen s podporou státu, říká Dlouhý

Publikováno: 21.03.2019 13:23
Zkrácení pracovní doby zřejmě přijde. Zuzaně Bubílkové to řekl prezident Hospodářské komory.

Podle něj to ale nové technologie umožňují jen v některých oborech. Aby ale zaměstnanci mohli za méně práce dostávat stejnou výplatu, musí zaměstnavatelům pomoci stát. „Krácení týdenní pracovní doby souvisí s dlouhodobým vývojem produktivity vyspělých zemí, při očekáváných technologických změnách tedy kratší pracovní doba zřejmě přijde. V českých podmínkách se do toho ale musí zapojit stát." Velmi záleží na tom, jaké podmínky pro zaměstnavatele vytvoří vláda. Například jestli sníží firmám platby na sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance.

Zkrácení týdenní pracovní doby o dvě a půl hodiny navrhuje ČSSD. Prezident dlouhý záměru rozumí a předpokládá, že je reálné návrh ve střednědobém výhledu prosadit. „My si uvědomujeme, že v řadě odvětví se ta pracovní doba bude zkracovat.“

Zdroj obrázku: MAFRA

27.03.2019

Na vyučování bych si troufl i dnes, tvrdí zpěvák Maxa

Ve čtvrtek 28.3. se slaví Den učitelů! Zuzana Bubílková se spojila s bývalým učitelem, známým zpěvákem Martinem Maxou.
26.03.2019

Bylo dobře, že mě vystřídali, vzpomíná Vízek na Brazílii

Fotbalový internacionál v ranních Třech Impulsech na tělo vzpomínal na zápas proti Brazílii, který se odehrál před 37 lety.
19.03.2019

Pravá ODS je navždy jen jedna, říká Benda

Pokusy založit „tu pravou ODS" vždycky skončily neúspěchem. Zuzaně Bubílkové to řekl dlouholetý poslanec této strany Marek Benda.
18.03.2019

Nahota sráží sebevědomí

Nazí lidé jsou méně agresivní! Na zajímavý jev upozornil v ranních Třech Impulsech na tělo známý sexuolog Radim Uzel.
14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.