Jak si proklepnout ojeté auto

Publikováno: 02.03.2019 07:30
V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.

Kde si ojetinu pořádně proklepnout poradil prodejce aut Matěj Fráňa.
„Nejlepší prověření vozidla je pomocí VIN kódu. To je rodné číslo každého auta, které najdete na karoserii vozu. S tím to číslem se obraťte na autorizovaného dealera konkrétní značky.“

Nestyďte se s autem zajet do nezávislého, klidně i autorizovaného servisu nebo si s sebou rovnou na prohlídku přiveďte svého mechanika.

Při nákupu auta z druhé ruky máte půl roční lhůtu, ve které můžete uplatnit reklamaci. Jak postupovat v případě když se projeví skrytá závada?
„Nejdříve se ubezpečte, že vada nebyla popsána v kupní smlouvě, nejedná se o vadu zjevnou tedy viditelnou a že se nejedná o vadu, která by odpovídala míře používání nebo opotřebení vozidla.“

 A co dělat v případě, když se prodejce nemá k uznání skryté závady, nebo si kupující neoprávněně stěžuje?
„Nejlepší je se v každém případě dohodnout. Prokazování a uznání skrytých poruch bývá docela komplikované. Když už skončíte u soudu, máte jako kupující velkou šanci na výhru v případě, že se vada objevila skutečně pouze jeden nebo několik málo dní od předání vozu.“

 V případě takovéto skryté závady. Je pro reklamaci potřeba, aby bylo auto v původním, tedy porouchaném stavu, nic neopravujte.  Potom je prodávající povinen zajistit slevu z kupní ceny nebo odstranění závady a v takovém případě máte možnost úplně odstoupit od kupní smlouvy.

Hodně šťastných kilometrů a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

 

25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
16.03.2019

Váš nový vůz vám dokáže zachránit život

A možná o tom ani nevíte... Náš dopravák Marek 007 tentokrát pátral po technologii, která při nehodě sama zavolá o pomoc.
09.03.2019

Při poruše auta v tunelu nepanikařte

Náš dopravák Marek 007 si tentokrát posvítí na jízdu v tunelu a poradí co dělat, když v něm zůstanete viset.
24.02.2019

Pozor: Nadýchat může i vaše auto

Podle našeho dopraváka Marka 007, by se majitelé naftových aut měli mít na pozoru. Pokud vás při jízdě zastaví policejní hlídka, může změřit emise vašeho auta.
17.02.2019

Řidičák na zkoušku pro čerstvé šoféry

Dopravák Marek 007 zjišťoval, jaké novinky chystá ministerstvo dopravy pro začínající šoféry.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.