Do vězení kvůli dvacetikoruně

Publikováno: 23.03.2019 09:07
I v tomto týdnu řádili pomatení zločinci. V policejních spisech pátral reportér Václav Komárek.

 

Naprosto zoufalý byl kriminálník z Prostějova. Chlapík s bohatým trestním rejstříkem se totiž na jedné z čerpacích stanic pokoušel vykrást mincovník vysavače. Nejspíš si myslel, že zbohatne. Jenže muž se dovnitř vůbec nedostal a až na policejní služebně zjistil, že mincovník ukrýval celých dvacet korun. Hrozí mu až tři roky vězení.

Kuriózní nehodu řeší policisté na Třebíčsku. Pilot malého letadla nezvládl přistávací manévr a podvozkem zavadil o střešní nosič jedoucího auta. Vyděšené řidičce přitom přepůlil rakev na lyže. Přistání ale naštěstí neskončilo žádnou velkou tragédií. Škoda na podvozku letadla je 300 tisíc a na rakvi zhruba 30 tisíc korun.

Další případ popíše přímo policejní mluvčí Bohumil Malášek. V hlavní roli je žena z Brněnska, která naletěla podvodníkovi z internetu. Muž se vydával za vojáka, který ukořistil miliony radikálů z Tálibánu. Ženě slíbil, že ji po finanční stránce zajistí do konce života: „Peníze jí prý pošle prostřednictvím diplomata OSN, ale o celé akci musí mlčet. V dalším mailu ji psal o potížích se zásilkou a nutností zaplatit poplatek ve výši 9 tisíc euro. Ženě tato skutečnost nepřišla zvláštní a peníze odeslala.“ Žena už své úspory nejspíš nikdy neuvidí a podvodník se natrvalo odmlčel.

Hrdinou týdne je pražský strážník David Šprincl. Právě on zachránil muže, který zkolaboval v jedné společnosti v Horních Počernicích. Šprincl byl na místě za rekordní dvě minuty. Nemocný muž ležel mezi regály a nereagoval na podněty. Strážník proto okamžitě zahájil nepřímou srdeční masáž a pacientovi tím zachránil život.

30.03.2019

Bezdomovec se vloupal do vily, aby si užíval luxusu

Policisté se zapotili při hledání pomatených zločinců. Kuriózní případy tohoto týdne má pod palcem reportér Václav Komárek.
16.03.2019

Řidič SUV si užíval jízdu řekou

Kuriózními policejními případy se to v týdnu jenom hemžilo. Co všechno museli strážci zákona řešit, řekne reportér Václav Komárek.
08.03.2019

Děti dorazily do školy o jarních prázdninách

I tento týden byl plný netradičních policejních zásahů. Ve spisech listoval reportér Václav Komárek.
01.03.2019

Zločinec se omlouval přepadenému

V Česku opět řádili popletení zločinci. Všechny případy má pod palcem reportér Václav Komárek.
23.02.2019

Z baru rovnou za volant

Zmatení opilci a kriminálníci dali policistům pořádně zabrat. I tento týden byl totiž plný kuriózních případů, které sbíral reportér Václav Komárek.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.