Babišovi jsem radil, jak na Trumpa, říká ministr Petříček

Publikováno: 07.03.2019 08:20
Premiér Andrej Babiš odletěl do Bílého domu na návštěvu k americkému prezidentovi. O jejich srazu si povídala Zuzana Bubílková s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.

Ministr řekl, že se s ním Andrej Babiš radil o dnešní schůzce s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem: „S panem premiérem jsem hovořil minulý týden. Seznámil jsem ho s nedávnými výstupy svých schůzek s mými americkými protějšky. Řešili jsme také témata jednání s prezidentem Trumpem a jinými představiteli Spojených států.“

Petříčka ale nemrzí, že se do Spojených států s premiérem Babišem nepodíval: „Byl jsem tam před deseti dny. Setkal jsem se se svým protějškem a s poradcem prezidenta Trumpa.“

Zároveň je nadšený, že se Babiš s Trumpem setká: „Vnímám to jako velký úspěch pro Českou republiku. Jde o potvrzení, že se Spojenými státy nás pojí dlouhodobé spojenectví a celá řada témat.“

Zdroj obrázku: MAFRA

12.03.2019

Bez uniformy jen v mimořádných případech

Na severu Čech řádí policista v teplákách! Jak má vypadat takové zastavení řidiče civilním policistou, na to se ptala Zuzana Bubílková šéfa dopravních policistů.
11.03.2019

Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.
06.03.2019

Strojvůdci chybují i kvůli mobilům, tvrdí drážní inspektor Jan Kučera

Drážní Inspekce se domnívá, že si strojvedoucí začínají hrát s mobilními telefony místo toho, aby se věnovali řízení.
05.03.2019

Střílím často a zlepšuji se, říká poslankyně Černochová

Ve Třech Impulsech na tělo se řešily zbraně. Zuzana Bubílková volala předsedkyni sněmovního výboru pro obranu.
04.03.2019

Jím české hovězí. Poláci selhali, říká Faltýnek

Spor o maso se mezi Prahou a Varšavou začíná vyostřovat! Polský ministr zemědělství v nadsázce napsal, že se závadným masem obchodoval večerníčkový Rumcajs. Evropská komise zase chce, aby Česko ukončilo kontroly dováženého polského hovězího.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.