Babišovi jsem radil, jak na Trumpa, říká ministr Petříček

Publikováno: 07.03.2019 08:20
Premiér Andrej Babiš odletěl do Bílého domu na návštěvu k americkému prezidentovi. O jejich srazu si povídala Zuzana Bubílková s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.

Ministr řekl, že se s ním Andrej Babiš radil o dnešní schůzce s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem: „S panem premiérem jsem hovořil minulý týden. Seznámil jsem ho s nedávnými výstupy svých schůzek s mými americkými protějšky. Řešili jsme také témata jednání s prezidentem Trumpem a jinými představiteli Spojených států.“

Petříčka ale nemrzí, že se do Spojených států s premiérem Babišem nepodíval: „Byl jsem tam před deseti dny. Setkal jsem se se svým protějškem a s poradcem prezidenta Trumpa.“

Zároveň je nadšený, že se Babiš s Trumpem setká: „Vnímám to jako velký úspěch pro Českou republiku. Jde o potvrzení, že se Spojenými státy nás pojí dlouhodobé spojenectví a celá řada témat.“

Zdroj obrázku: MAFRA

14.03.2019

Británie na brexitu vydělá, říká Robejšek

Vyjednávání a hlasování o způsobu brexitu připomíná nekonečný příběh. Čas se přitom krátí. Jak to asi dopadne řešila Zuzana Bubílková s politologem a mentorem strany Realisté.
13.03.2019

Svůj první film s Donutilem jsem nikdy nedokončil, říká Hřebejk

Zuzana Bubílková si v ranních Třech Impulsech na tělo povídala o herci Miroslavu Donutilovi s režisérem Janem Hřebejkem.
12.03.2019

Bez uniformy jen v mimořádných případech

Na severu Čech řádí policista v teplákách! Jak má vypadat takové zastavení řidiče civilním policistou, na to se ptala Zuzana Bubílková šéfa dopravních policistů.
11.03.2019

Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.
06.03.2019

Strojvůdci chybují i kvůli mobilům, tvrdí drážní inspektor Jan Kučera

Drážní Inspekce se domnívá, že si strojvedoucí začínají hrát s mobilními telefony místo toho, aby se věnovali řízení.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.