Babišovi jsem radil, jak na Trumpa, říká ministr Petříček

Publikováno: 07.03.2019 08:20
Premiér Andrej Babiš odletěl do Bílého domu na návštěvu k americkému prezidentovi. O jejich srazu si povídala Zuzana Bubílková s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem.

Ministr řekl, že se s ním Andrej Babiš radil o dnešní schůzce s prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem: „S panem premiérem jsem hovořil minulý týden. Seznámil jsem ho s nedávnými výstupy svých schůzek s mými americkými protějšky. Řešili jsme také témata jednání s prezidentem Trumpem a jinými představiteli Spojených států.“

Petříčka ale nemrzí, že se do Spojených států s premiérem Babišem nepodíval: „Byl jsem tam před deseti dny. Setkal jsem se se svým protějškem a s poradcem prezidenta Trumpa.“

Zároveň je nadšený, že se Babiš s Trumpem setká: „Vnímám to jako velký úspěch pro Českou republiku. Jde o potvrzení, že se Spojenými státy nás pojí dlouhodobé spojenectví a celá řada témat.“

Zdroj obrázku: MAFRA

11.03.2019

Odmítnutí amerického radaru byla chyba, říká Vondra

Česká republika letos slaví 20 let v NATO. A o tom si popovídala Zuzana Bubílková s bývalým ministrem obrany a velvyslancem v USA.
06.03.2019

Strojvůdci chybují i kvůli mobilům, tvrdí drážní inspektor Jan Kučera

Drážní Inspekce se domnívá, že si strojvedoucí začínají hrát s mobilními telefony místo toho, aby se věnovali řízení.
05.03.2019

Střílím často a zlepšuji se, říká poslankyně Černochová

Ve Třech Impulsech na tělo se řešily zbraně. Zuzana Bubílková volala předsedkyni sněmovního výboru pro obranu.
04.03.2019

Jím české hovězí. Poláci selhali, říká Faltýnek

Spor o maso se mezi Prahou a Varšavou začíná vyostřovat! Polský ministr zemědělství v nadsázce napsal, že se závadným masem obchodoval večerníčkový Rumcajs. Evropská komise zase chce, aby Česko ukončilo kontroly dováženého polského hovězího.
28.02.2019

ČSSD si v nejbližších letech svůj název ponechá

Potvrdil to předseda strany Jan Hamáček. Dále Zuzaně Bubílkové řekl, že na sjezdu se změna pojmenování strany řešit nebude.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.