Řidičák na zkoušku pro čerstvé šoféry

Publikováno: 17.02.2019 07:00
Dopravák Marek 007 zjišťoval, jaké novinky chystá ministerstvo dopravy pro začínající šoféry.

Podle statistik jsou novopečení řidiči s malou praxí za volantem často na vině u vážných dopravních nehod. Tomu by měl zabránit takzvaný řidičák na zkoušku, který bude na dva roky a místo 12 trestných bodu do hodnocení řidiče, bude stačit pro úplné vybodování jenom 6 bodů.

Jak to bude vypadat v praxi, vysvětlil vedoucí oddělení Besip ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

„Jakmile by řidič dosáhl jednoho z těch nejvážnějších přestupků, jako jízda na červenou, požití alkoholu, nebo jízda přes zákaz na železničním přejezdu. Rovnou by se vybodoval a to by znamenalo přezkoušení v autoškole.“

Přijít o řidičák na zkoušku by čerství šoféři mohli i v případě, pokud by je hlídka zastavila dvakrát za drobný přestupek, jako je třeba jízda s nezapnutým bezpečnostním pásem, telefonování za jízdy nebo drobné překročení rychlosti.

Co čeká řidiče, pokud se takto vybodují?

„To znamená odborné přezkoušení v autoškole a taky roční ztráta řidičského oprávnění. “

A tento návrh by měl začít platit, až v srpnu 2020. 

Bezpečný dojezd a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

25.03.2019

Funkce start-stop u aut má svá pro i proti

Náš dopravák Marek 007 není vůbec nadšený ze systému start-stop ve svém autě. A tak zjišťoval, jestli je možné jej trvale vypnout.
16.03.2019

Váš nový vůz vám dokáže zachránit život

A možná o tom ani nevíte... Náš dopravák Marek 007 tentokrát pátral po technologii, která při nehodě sama zavolá o pomoc.
09.03.2019

Při poruše auta v tunelu nepanikařte

Náš dopravák Marek 007 si tentokrát posvítí na jízdu v tunelu a poradí co dělat, když v něm zůstanete viset.
02.03.2019

Jak si proklepnout ojeté auto

V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.
24.02.2019

Pozor: Nadýchat může i vaše auto

Podle našeho dopraváka Marka 007, by se majitelé naftových aut měli mít na pozoru. Pokud vás při jízdě zastaví policejní hlídka, může změřit emise vašeho auta.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.