Řidičák na zkoušku pro čerstvé šoféry

Publikováno: 17.02.2019 07:00
Dopravák Marek 007 zjišťoval, jaké novinky chystá ministerstvo dopravy pro začínající šoféry.

Podle statistik jsou novopečení řidiči s malou praxí za volantem často na vině u vážných dopravních nehod. Tomu by měl zabránit takzvaný řidičák na zkoušku, který bude na dva roky a místo 12 trestných bodu do hodnocení řidiče, bude stačit pro úplné vybodování jenom 6 bodů.

Jak to bude vypadat v praxi, vysvětlil vedoucí oddělení Besip ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

„Jakmile by řidič dosáhl jednoho z těch nejvážnějších přestupků, jako jízda na červenou, požití alkoholu, nebo jízda přes zákaz na železničním přejezdu. Rovnou by se vybodoval a to by znamenalo přezkoušení v autoškole.“

Přijít o řidičák na zkoušku by čerství šoféři mohli i v případě, pokud by je hlídka zastavila dvakrát za drobný přestupek, jako je třeba jízda s nezapnutým bezpečnostním pásem, telefonování za jízdy nebo drobné překročení rychlosti.

Co čeká řidiče, pokud se takto vybodují?

„To znamená odborné přezkoušení v autoškole a taky roční ztráta řidičského oprávnění. “

A tento návrh by měl začít platit, až v srpnu 2020. 

Bezpečný dojezd a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

02.03.2019

Jak si proklepnout ojeté auto

V první řadě je potřeba si ohlídat a určitě ověřit historii vybraného vozu a to nejenom v případě, kdy nakupujete vůz v bazaru ale i přes soukromý inzerát.
24.02.2019

Pozor: Nadýchat může i vaše auto

Podle našeho dopraváka Marka 007, by se majitelé naftových aut měli mít na pozoru. Pokud vás při jízdě zastaví policejní hlídka, může změřit emise vašeho auta.
10.02.2019

Nejčastější prohřešky minulého roku

Náš dopravák Marek 007se tentokrát zaměřil na nejčastějších dopravní hříchy minulého roku. A poradí, na co si dát pozor, když je na silnicích, třeba jako v těchto dnech, pořádně mokro.
03.02.2019

Staré dálniční známky končí. Za jízdu bez nové hrozí pokuta!

Od 1. února musíte mít při jízdě na dálnici nalepenou dálniční známku pro rok 2019. Marek 007 zjišťoval, na kolik vyjde takové cestování po dálnici bez známky.
27.01.2019

Připravte své auto na tuhé mrazy

Tuhá zima dokáže potrápit nejenom ledovkou na silnicích, ale i zatuhlou naftou v motoru. Náš dopravák Marek 007 poradí, jak auto připravit na hodně nízké teploty.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.