Zima nezima, na kole jezdím v saku, říká cyklostarosta Čižinský

Publikováno: 22.01.2019 08:25
Cyklisté nemají v zimních měsících na růžích ustláno. Přesto někteří z nich vyrážejí na silnice i v tak hlubokých mrazech, jaké udeřily v posledních dnech. Patří k nim i starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský.

 

V pořadu Tři Impulsy na tělo prozradil, že jezdí do práce na kole i v lednu: „Já si myslím, že si na to už okolí zvyklo. Ráno vstanu, odvezu prostřední dceru do školy, nejmladší do školky, a pak jedu do práce. Na kole mám dětskou cyklosedačku. I když je pod nulou, tak na kole je cesta po centru Prahy nejrychlejší.“

Starosta Prahy 7 zároveň vyzývá další cyklisty, aby ho následovali: „Nikomu to samozřejmě nenutím, ale ta města, kde lidé více používají kolo, tak mají většinou zdravější populaci.“

Čižinský tvrdí, že si s cyklistickým oblečením hlavu neláme: „Jezdím tak, jak úřaduji, tedy v obleku. Přilbu si v práci pověsím na věšák.“

Zdroj obrázku: MAFRA

30.01.2019

Když se neučím, tak mám absťák, říká sběratel vědomostí

Na střední škole mu to moc nešlo. Motivaci a potěšení prý našel až na vysoké škole, tvrdí držitel českého rekordu v počtu vysokoškolských titulů Jaroslav Maxmilián Kašparů.
28.01.2019

Ósakaová tlačila, až Petru zničila, říká Jan Kodeš

Tenisoví fanoušci prožívali v sobotu ráno pěkné nervy! Naše prostějovská tenistka bojovala o první místo na letošním úvodním grandslamu v Melbourne. Ve Třech Impulsech na tělo zápas zhodnotila bývalá tenisová hvězda, Jan Kodeš.
24.01.2019

Příjmy se mají danit, říká Okamura k církevním náhradám

Vládní koalice prosadila změnu v církevních náhradách. Navzdory některým opozičním stranám poslanci rozhodli o tom, že církve dostanou od státu méně peněz než původně předpokládaly. Zastáncem zdanění je také předseda SPD Tomio Okamura.
23.01.2019

Trvám na tom, většinou bourá jenom blb, říká zpěvák Landa

Kouzelníka Žita známe z pódií, filmů, ale také jako milovníka závodních aut. Jaký je za normálním volantem, prozradil Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
17.01.2019

Mayová musí být děsně naštvaná, soudí poslankyně Miroslava Němcová

Naprosté ponížení premiérky Theresy Mayové. Tak hodnotí britská média výsledek úterního hlasování parlamentu, který odmítl brexitovou dohodu vyjednanou s Bruselem. Zuzana Bubílková se ptala, jak celou situaci hodnotí poslankyně ODS Miroslava Němcová, žena, která je v nejvyšší české politice nejdéle.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.