V balíku k proclení jsme našli živé želvy, říká celník

Publikováno: 09.01.2019 08:30
Pokud vám včas nestačily přijít vánoční dárky nakoupené přes internet, možná je zdrželi celníci. O proclívání poštovních balíků se bavila Zuzana Bubílková s Marcelem Ptáčkem, který je vedoucím oddělení Celního úřadu pro poštovní zásilky v Praze - Ruzyni.

Jak se kontroluje a proclívá obsah balíku?

Česká pošta přetřídí vše a celní správa má přesně daná pravidla, kdy určuje, co se s kterou zásilkou stane.

Lze v balíku něco schovat tak, aby to nebylo viditelné na rentgenu?

Za pomoci moderních rentgenů lze identifikovat i těžko ukryté předměty. V případě nejasností je obsah zásilky podroben celní fyzické kontrole. Tudíž těžko něco schováte.

Jak často lidé protestují proti výši cla?

S námitkami se pochopitelně setkáváme. Je jasné, že málokdo je nadšen z placení celních poplatků. Ale zmínil bych, že bude hůř, jelikož od roku 2021 bude limit dvacet dva eur pro osvobození od DPH zrušen a celní dluh bude vyměřen z každé zásilky.

Měl jste nějakou kuriozitu k proclení?

Ano, například jsem zažil situaci, kdy bylo z asijské země dokladováno, že jsou dováženy ozdoby a přitom to byly živé želvy.

Co se v takovém případě dělá?

Musíme kontaktovat inspekci životního prostředí, případně veterinární správu a ti zajistí, aby přežili. Pokud je to ještě možné.

Zdroj obrázku: MAFRA

11.01.2019

Lopatu s sebou, říká starosta Rumburku

Sever Čech v posledních dnech postihla sněhová kalamita. Jak se žije za sněhovou bariérou, zjišťovala Zuzana Bubílková od starosty Rumburku Lumíra Kuse.
08.01.2019

Souboj s Klausem bych si užil, říká senátor Pavel Fischer

Ve veřejném prostoru se už zase mluví o prezidentské volbě. Největším favoritem je ale senátor Pavel Fischer. Kampaň se svými protikandidáty si hodlá užít, jak přiznal Zuzaně Bubílkové.
07.01.2019

Generální ředitel ŘSD: „Bude-li v datech problém, odstoupím.“

Rok 2018 znamenal pro Česko skutečně jen necelé 4 kilometry nových dálnic. Zuzaně Bubílkové to potvrdil i Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD. Vrátil se tak k vyhrocené debatě premiéra Babiše ve včerejších Otázkách Václava Moravce v České televizi.
13.12.2018

Tomio Okamura: Kvůli koktání jsem si nemohl najít holku

Upovídanost Tomia Okamury má základ v jeho dětství! Předseda SPD v nepolitickém rozhovoru Zuzaně Bubílkové řekl, že ve svém mladém věku koktal. Připustil, že to mohla částečně způsobit šikana v dětském domově. Teď má proto ze své plynulé mluvy radost. "Koktal jsem hodně, léčil jsem se i na různých logopedických pobytech. Nemohl jsem mluvit, nemohl jsem se ani dobře seznámit v tom pubertálním věku, protože než jsem se vykoktl, tak ta dívka, která se mi líbila, už s koktavým být nechtěla. Já jsem se postupně toho koktání v té dospělosti zbavil a od té doby prostě rád mluvím." Na to, jak se Okamura koktání zbavil, se ho údajně ptají i lidé, se kterými se náhodně setkává.
12.12.2018

Vojtěch Filip: V duchodů chci být správcem obory

Ve středu vyzpovídala Zuzana Bubílková v našem vánočním speciálu předsedu Komunistické strany, Vojtěcha Filipa, který se rozpovídal o možných plánech na důchod, koupání v ledové vodě, nebo systematickém nakupování. Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.