V balíku k proclení jsme našli živé želvy, říká celník

Publikováno: 09.01.2019 08:30
Pokud vám včas nestačily přijít vánoční dárky nakoupené přes internet, možná je zdrželi celníci. O proclívání poštovních balíků se bavila Zuzana Bubílková s Marcelem Ptáčkem, který je vedoucím oddělení Celního úřadu pro poštovní zásilky v Praze - Ruzyni.

Jak se kontroluje a proclívá obsah balíku?

Česká pošta přetřídí vše a celní správa má přesně daná pravidla, kdy určuje, co se s kterou zásilkou stane.

Lze v balíku něco schovat tak, aby to nebylo viditelné na rentgenu?

Za pomoci moderních rentgenů lze identifikovat i těžko ukryté předměty. V případě nejasností je obsah zásilky podroben celní fyzické kontrole. Tudíž těžko něco schováte.

Jak často lidé protestují proti výši cla?

S námitkami se pochopitelně setkáváme. Je jasné, že málokdo je nadšen z placení celních poplatků. Ale zmínil bych, že bude hůř, jelikož od roku 2021 bude limit dvacet dva eur pro osvobození od DPH zrušen a celní dluh bude vyměřen z každé zásilky.

Měl jste nějakou kuriozitu k proclení?

Ano, například jsem zažil situaci, kdy bylo z asijské země dokladováno, že jsou dováženy ozdoby a přitom to byly živé želvy.

Co se v takovém případě dělá?

Musíme kontaktovat inspekci životního prostředí, případně veterinární správu a ti zajistí, aby přežili. Pokud je to ještě možné.

Zdroj obrázku: MAFRA

15.01.2019

Manželství homosexuálních párů není v souladu s přírodou, říká Marian Jurečka

Na facebookovém účtu lidovců probíhala anketa o homosexuálních svazcích. Výsledek je ten, že 80% hlasujících by tolerovalo manželství gayů a leseb. O tomto problému si popovídala Zuzana Bubílková s místopředsedou strany KDU-ČSL Marianem Jurečkou.
14.01.2019

Chceme protihlukovou stěnu, volá starostka obce Česka

Náš Dálniční Kabát vyrazil na silnice. Dnes mapuje na hranici Moravy a Čech vytížený úsek mezi Brnem a Svitavami, kterému by v budoucnu měla ulevit dálnice D43. V rozhovoru Zuzany Bubílkové zamíříme za starostkou obce Česká Janou Chiniovou, která bojuje za protihlukovou bariéru.
11.01.2019

Lopatu s sebou, říká starosta Rumburku

Sever Čech v posledních dnech postihla sněhová kalamita. Jak se žije za sněhovou bariérou, zjišťovala Zuzana Bubílková od starosty Rumburku Lumíra Kuse.
08.01.2019

Souboj s Klausem bych si užil, říká senátor Pavel Fischer

Ve veřejném prostoru se už zase mluví o prezidentské volbě. Největším favoritem je ale senátor Pavel Fischer. Kampaň se svými protikandidáty si hodlá užít, jak přiznal Zuzaně Bubílkové.
07.01.2019

Generální ředitel ŘSD: „Bude-li v datech problém, odstoupím.“

Rok 2018 znamenal pro Česko skutečně jen necelé 4 kilometry nových dálnic. Zuzaně Bubílkové to potvrdil i Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD. Vrátil se tak k vyhrocené debatě premiéra Babiše ve včerejších Otázkách Václava Moravce v České televizi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.