Sydney je nejkrásnějším městem světa

Publikováno: 24.01.2019 08:25
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Austrálie, kde najdeme nejen mnoho úžasných přírodních skvostů, ale také nejkrásnější město světa.

Tak si říkám, kam bychom vyrazili dneska. Točím globusem a koukám - Austrálie! To je tak dva dny cesty letadlem. Ale proč ne, pro Jirku Kolbabu žádný problém.

A to jste vybrali dobré téma, protože kdo by neměl rád Austrálii. To je neuvěřitelné území. Je to stát a současně i kontinent, 97 krát větší než Česká republika. Je to nesmírně rozlehlé území. Když člověk letí napříč Austrálií, tak k tomu potřebuje několik hodin. Ještě by možná bylo dobré říci, proč se Austrálie jmenuje Austrálie. Je to latinské slovo australis a znamená jižní. A už v římských časech byla terra australis incognita taková ta předpokládaná země někde na jihu.

A když se řekne Austrálie, tak si každý vybaví klokany.

A to se ani nedivím, protože tady jich je neuvěřitelné množství. Připomenu, že klokan běží rychlostí až šedesát kilometrů v hodině a jeho velký skok může být třeba jedenáct metrů dlouhý. Klokan se dožívá téměř třiceti let. Pamatuji si, že jsem tady jednou zachránil život malému klokánkovi, když jsem našel bohužel mrtvou mámu sraženou autem, tak ve vaku bylo malé mládě a já jsem ho vytáhl a dovezl do záchranné stanice. Bylo to poměrně o velkých emocích. Ale v Austrálii žijí také velbloudi a králíci a pes dingo a koalové a ptakopyskové. Je to neuvěřitelné množství, a to jsem zapomněl na krokodýly a mnoho papoušků a olem Austrálie najdeme velryby, žraloky, tuleně, delfíny.

A co se ti na Austrálii líbí nejvíc?

Lidé, jejich životní styl a Sydney je pro mě definitivně nejkrásnějším městem světa.

28.01.2019

Indonésie je pohádkový soubor ostrovů

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na místo, které je podle něj splněným cestovatelským snem, a to do Indonésie.
25.01.2019

Nejzajímavější místa Big Islandu

I dnes nás Jirka Kolbaba pozval na Havajské ostrovy, tentokrát na ostrov Big Island...
23.01.2019

Pearl Harbor je smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Havaj, tentokrát jsme zavzpomínali na útok na Pearl Harbor.
22.01.2019

Symboly Jihoafrické republiky

Jirka Kolbaba nám dnes představil státní symboly Jihoafrické republiky.
21.01.2019

Plavby po moři, to je drama i romantika

Jirka Kolbaba nám dnes povyprávěl o svých plavbách po řekách, mořích i oceánech...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.