Skvělá práce! Ministr vnitra chválí policisty

Publikováno: 16.01.2019 08:25
Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Rozhodně jde o dobrou práci policie. Jak je oceňuje samotný ministr vnitra Jan Hamáček, zjišťovala Zuzana Bubílková.


 

Jste spokojen s vyšetřováním policistů?
Ano, jsem. Případ, o kterém jste mluvili, dokazuje, že policie pracuje velmi dobře. Chtěl bych jim poděkovat a pogratulovat, že se jim podařilo dopadnout podezřelé z vraždy ženy na čerpací stanici.

Je policista prestižní zaměstnání, co se týče platu?
Děláme všechno pro to, aby byl. Aby na trhu práce byla policie konkurence schopna. Od nového roku dostane každý policista o 3 000 korun navíc a to pokládám za velmi slušné navýšení.

Neotevřete otázku o znovuzavedení trestu smrti?
Česká republika se zavázala řadou mezinárodních úmluv, že trest smrti uplatňovat nebude. A nemyslím si, že je to správná cesta. U takto závažných skutků je potřeba ukládat výjimečné tresty. Náš trestní řád na to dostatečně pamatuje.

Jak podle vás dopadne velký třesk v Británii?
To je velká otázka, protože nikdo neví, jak se rozhodne britská vláda. V parlamentu mají tři dny na to, aby přišli s plánem B, ale nikdo neví, co ten plán B bude. A s celou věcí určitě zamíchá hlasování o důvěře vlády, které vyhlásili labouristé. Všechny možnosti jsou na stole. Může se stát, že padne vláda anebo dojde k tvrdému brexitu. Nebo Velká Británie požádá o prodloužení lhůty na brexit a bude dál vyjednávat.

24.01.2019

Příjmy se mají danit, říká Okamura k církevním náhradám

Vládní koalice prosadila změnu v církevních náhradách. Navzdory některým opozičním stranám poslanci rozhodli o tom, že církve dostanou od státu méně peněz než původně předpokládaly. Zastáncem zdanění je také předseda SPD Tomio Okamura.
23.01.2019

Trvám na tom, většinou bourá jenom blb, říká zpěvák Landa

Kouzelníka Žita známe z pódií, filmů, ale také jako milovníka závodních aut. Jaký je za normálním volantem, prozradil Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
22.01.2019

Zima nezima, na kole jezdím v saku, říká cyklostarosta Čižinský

Cyklisté nemají v zimních měsících na růžích ustláno. Přesto někteří z nich vyrážejí na silnice i v tak hlubokých mrazech, jaké udeřily v posledních dnech. Patří k nim i starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský.
17.01.2019

Mayová musí být děsně naštvaná, soudí poslankyně Miroslava Němcová

Naprosté ponížení premiérky Theresy Mayové. Tak hodnotí britská média výsledek úterního hlasování parlamentu, který odmítl brexitovou dohodu vyjednanou s Bruselem. Zuzana Bubílková se ptala, jak celou situaci hodnotí poslankyně ODS Miroslava Němcová, žena, která je v nejvyšší české politice nejdéle.
15.01.2019

Manželství homosexuálních párů není v souladu s přírodou, říká Marian Jurečka

Na facebookovém účtu lidovců probíhala anketa o homosexuálních svazcích. Výsledek je ten, že 80% hlasujících by tolerovalo manželství gayů a leseb. O tomto problému si popovídala Zuzana Bubílková s místopředsedou strany KDU-ČSL Marianem Jurečkou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.