Na Samoi najdeme nejkrásnější přírodní koupaliště světa

Publikováno: 18.01.2019 08:25
Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do Pacifiku na souostroví Samoa, kde se můžeme vykoupat v nejkrásnějších přírodních koupališť světa.

Do vysílání se hlásí Jirka Kolbaba, a to z Pacifiku. Jirka nám na dnešek slíbil Pacifik, to je velká exotika. Konkrétně jsme na Samoi, což je prý nejkrásnější přírodní koupaliště světa...

Víte, že v našem pořadu často hovořím o Tichém oceánu, Pacifik jsem si nesmírně oblíbil, zejména kvůli Jamesovi Cookovi. Samoa, to je nezávislý stát v Polynésii. Hlavním městem je Apia, na ostrově Upolu. Toto souostrová se kdysi nazývalo plavecké ostrovy, takto je pojmenoval Bougainvill, protože mnoho plavců na člunu se plavilo k jeho lodím, když připlul. Je to přírodní, úžasné, rajské místo plné nádherných přírodních atrakcí. Je velmi hornaté.

Všechno to zní moc hezky, ale my chceme vědět o tom koupališti.

Ano, to je pravda, já jsem se trošku zapovídal a zapomněl jsem na koupaliště. Připomenu, že na tom velkém ostrově Upolu, tak tam na té hlavní silnici, na tom jižním pobřeží, je místo, které se jmenuje To Sua, což je oceánský příkop, taková jáma s mořskou vodou. Zkusme si představit díru do země a tam je tyrkysová voda, kolem je bujná vegetace, je to téměř kruhového půdorysu, je tam žebřík, po kterém můžeme sestoupit dolů, taková podesta, takové malé molo a z toho seskočíme a koupeme se v nádherné, úžasné vodě, která se tam ale dostala jenom takovou vodorovnou průrvou, jeskyní z oceánu, takže když jsou vlny, tak se projevují také i trošku tlumeně v tomto úžasném bazénku, kde okolo ta džungle je udržovanou vegetací, je vytvořena uměle, ale vypadá to naprosto fantasticky, vypadá to velmi přirozeně. Hluboké je to třicet metrů. Dokonce je tam jeskyně, kterou se dá proplout do toho oceánu, ale doporučuje se to jenom velmi dobrým potápěčům nebo plavcům, protože to může být velmi, velmi riskantní.

21.01.2019

Plavby po moři, to je drama i romantika

Jirka Kolbaba nám dnes povyprávěl o svých plavbách po řekách, mořích i oceánech...
17.01.2019

Jirka Kolbaba na Islandu navštívil prezidenta

Jirka Kolbaba nám dnes vyprávěl o velmi milém a přirozeném setkání s islandským prezidentem.
16.01.2019

Jirka Kolbaba vzpomíná na svoji účast na Dakaru

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou zavzpomínali na loňský 40. ročník Dakaru, kterého se on sám zúčastnil.
15.01.2019

Elvis Presley - legenda z Memphisu

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na místo, kde nejen žil král Rock'n'Rollu - Elvis Presley, ale kde také stále žije jeho legenda.
14.01.2019

Lebky na Vanuatu připomínají kanibalskou historii

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do Karibiku na souostroví Vanuatu, kde se setkává nejen se zajímavou dopravou místními letadly, ale také s lidskými lebkami z dob kanibalismu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.