Mayová musí být děsně naštvaná, soudí poslankyně Miroslava Němcová

Publikováno: 17.01.2019 08:25
Naprosté ponížení premiérky Theresy Mayové. Tak hodnotí britská média výsledek úterního hlasování parlamentu, který odmítl brexitovou dohodu vyjednanou s Bruselem. Zuzana Bubílková se ptala, jak celou situaci hodnotí poslankyně ODS Miroslava Němcová, žena, která je v nejvyšší české politice nejdéle.

Dokázala byste se vžít do britské premiérky Theresy Mayové?
Nevím, jestli bych to úplně dokázala. Ale sleduji celý její boj od počátku, kdy se stala ministerskou předsedkyní, a myslím, že se do toho tak trochu vžít umím.

Co podle vás asi prožívá?
Na jedné straně vidím její přesvědčení, že musí dotáhnout brexit do konce. Určitě musí být naštvaná na to, co se děje uprostřed konzervativců. Třeba Boris Johnson, který byl tahounem kampaně pro vystoupení Británie. Dosáhl svého cíle, kampaň byla úspěšná. Lidé v referendu rozhodli, že chtějí vystoupit, i když to bylo těsné. A on nakonec řekl, že nebude ani premiérem ani předsedou strany. Pochopil, do jaké hrůzy bude premiér postaven. Že má vyjednat něco, co ani vyjednat nelze a utekl od toho. A stejně tak druhý protagonista Nigel Farage. Theresa May si občas musí říkat, že ti chlapi nestáli vůbec za nic. Když se navařila taková kaše, s kterou si nikdo neví rady, musela přijít dáma, která to má řešit. Štve mě, že ti, co to způsobili, teď z povzdálí stojí a říkají, že to dělá špatně.

Je v politice běžný takovýto postoj mužů k ženám?
Nevím, zda je to běžné. Theresa May se ukazuje jako silná osobnost a moc si z toho nedělá, i když na to asi musí občas myslet.

K vám se chovali muži s respektem?
Někdy ano a někdy ne. Já jsem si to ale také moc nebrala. Šla jsem si svou cestou a říkala jsem si, že se musím vyrovnat s tím, co se stalo. Je to výhoda takovýchto povah v politice. Někdy si člověk řekne, že by tu oporu potřeboval a mrzí ho, když nepřichází.

Kandidovala byste na prezidentku?
To je ještě strašně daleko. Nemá cenu tohle teď řešit. Člověk nemá dávat závazky, o kterých neví, jestli je bude moci splnit.

24.01.2019

Příjmy se mají danit, říká Okamura k církevním náhradám

Vládní koalice prosadila změnu v církevních náhradách. Navzdory některým opozičním stranám poslanci rozhodli o tom, že církve dostanou od státu méně peněz než původně předpokládaly. Zastáncem zdanění je také předseda SPD Tomio Okamura.
23.01.2019

Trvám na tom, většinou bourá jenom blb, říká zpěvák Landa

Kouzelníka Žita známe z pódií, filmů, ale také jako milovníka závodních aut. Jaký je za normálním volantem, prozradil Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
22.01.2019

Zima nezima, na kole jezdím v saku, říká cyklostarosta Čižinský

Cyklisté nemají v zimních měsících na růžích ustláno. Přesto někteří z nich vyrážejí na silnice i v tak hlubokých mrazech, jaké udeřily v posledních dnech. Patří k nim i starosta Prahy 7 a poslanec Jan Čižinský.
16.01.2019

Skvělá práce! Ministr vnitra chválí policisty

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky z Nelahozevsi. Rozhodně jde o dobrou práci policie. Jak je oceňuje samotný ministr vnitra Jan Hamáček, zjišťovala Zuzana Bubílková.
15.01.2019

Manželství homosexuálních párů není v souladu s přírodou, říká Marian Jurečka

Na facebookovém účtu lidovců probíhala anketa o homosexuálních svazcích. Výsledek je ten, že 80% hlasujících by tolerovalo manželství gayů a leseb. O tomto problému si popovídala Zuzana Bubílková s místopředsedou strany KDU-ČSL Marianem Jurečkou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.