Klause mladšího bych volila, pokud by se do druhého kola dostal se svým tátou

Publikováno: 08.01.2019 08:25
Koho by Zuzana Bubílková volila za prezidenta? A vyhrál by podle ní Klaus starší nebo mladší?

Kdo je váš favorit na prezidenta?

Já jsem se ještě nevzpamatovala z minulé volby. Pokud vím, kandidaturu nevyloučil senátor Fischer, uvažuje o ní Hilšer a Drahoš mlží. Teď přibylo duo Vašek a Vašek, což beru jako předčasně vyzrazený pokus Václava Klause staršího realizovat svůj tajný sen. Českou verzi americké dynastie konzervativců Bushů, se kterými zjevně sympatizoval.

Má šanci uspět?

Obávám se, že starší už ne. Doba, kdy u voličů bodovala i jeho tenisová raketa, je pryč. A v přímé volbě by mu nepomohla ani podpora jeho někdejšího názorového rivala Zemana, se kterým se na Hradě Putinovsky sblížil. Nezachránili by ho ani pražští kavárníci, kteří potřebují názorově poddajného intelektuála typu Drahoše. Důchodci a venkované Klause také neberou, a vězni toužící po další amnestii ho nezachrání. Potřebuje většinu.

Volila byste mladého Klause?

Kdyby se do druhého kola dostal se svým tátou, tak ano. S tátousice má jeden společný rys. Je poloviční Jirásek. Je proti všem. V hlavě určitě nemá temno. Otázkou však je, jestli by svou konzervativní neústupností nebyl za chvíli stejným skvělým materiálem pro satiru jako jeho táta. Vzpomínáte? Na otázku, proč se u nás v jeho kuponové privatizaci toho tolik rozkradlo, pravidelně odpovídal: „To je špatně položená otázka. Zeptejte se, proč se toho ztratilo tak málo?“ A hlavně. Zatím má Klaus mladší podporu učitelů a radikálněji smýšlejících občanů. Čím by získal ty ostatní, faktnevím.

Vaše Zuzana Bubílková

09.01.2019

Jestliže platí, že čas jsou peníze, kamenné obchody jsou stále levnější

Dorazily už Zuzaně Bubílkové všechny vánoční dárky? A jsou podle ní dárky z internetu levnější než ty z kamenných obchodů?
07.01.2019

Na vesnici je auto nutností, ve městě stresovou záležitostí

Čím jezdí Zuzana Bubílková? A proč je nebezpečné jezdit autem do center měst?
04.01.2019

Nejdražší toaleta Zuzany Bubílkové

Jakou nejvyšší částku zaplatila Zuzana Bubílková za toaletu? A už jí někdy odmítli vzít na veřejném WC papírovou bankovku?
03.01.2019

Pozitivní zprávy pro cestáře

Čím povzbudí Zuzana Bubílková cestáře? A jezdí ona sama v zimě autem?
02.01.2019

Žijte svůj život tak, abyste ve stáří měli na co vzpomínat

Jaké je poselství Zuzany Bubílkové do roku 2019? A zaujalo ji některé z poselství našich politiků?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.