Jirka Kolbaba vzpomíná na svoji účast na Dakaru

Publikováno: 16.01.2019 08:25
Dnes jsme s Jirkou Kolbabou zavzpomínali na loňský 40. ročník Dakaru, kterého se on sám zúčastnil.

Jirka Kolbaba sleduje Dakar. Jo, 41. ročník nenechává ani nás chladnými...

Je to vytrvalostní závod v terénu, naprosto úchvatný, který bere celý motoristický svět. Já jenom připomenu velice důležitou věc, kterou jsem si uvědomil, když jsem právě na loňském Dakaru byl. My máme dva významné závodníky, protože Karel Loprais, ten získal šest prvenství, čtyři stříbrná umístění a jedno bronzové a vždycky se mu říkalo Monsignor Dakar. A Pepa Formánek, se kterým jsem měl tu čest loni také při tom závodě být, tak ten vyhrál Dakar pětkrát. Já jsem loni byl na čtyřicátém ročníku v týmu Buggyra, v týmu naší Tatry, a byl jsem nesmírně dojatý z výsledků, ale primárně z toho, jaké nasazení, jaké schopnosti, jaké znalosti a jaké úžasné zdravotnické srdce mají všichni ti naši závodníci, nejen z týmu Buggyra, ale i ti ostatní.

To je samé loni, loni, ale co letos? Sleduješ to nebo už ti to stačilo?

Ne, já to sleduji, protože mi chodí tiskové zprávy jak z týmu Buggyra, tak také od oficiálních pořadatelů Jižní Ameriky. Letos se to jede v Peru a já si vždycky hned vybavuji, jak bych tam s nimi chtěl být a jaké jsou krásné, nádherné přírodní scenérie v Peru. Ty úžasné duny a oceán a navíc jídlo, peruánské jídlo je považováno za jedno z nejlepších na světě, to jsou skutečné delikatesy. Tak na to všechno vzpomínám a mrzí mě, že tam nemůžu být s nimi. Opravdu jsem si loňský Dakar moc užil a teď si ho užívám alespoň tak teoreticky, v představách poté, co mi vždycky ta tisková zpráva přijde. Držím palce našim reprezentantům, ať se jim jezdí co nejlépe, ať to všechno zvládnou a hlavně, ať jim vydrží technika. Problém mnoha českých týmů je právě to, že bohužel nejsou ty rozpočty na tu techniku tak vysoké, jak by tento závod vyžadoval. To je můj lajcký názor.

21.01.2019

Plavby po moři, to je drama i romantika

Jirka Kolbaba nám dnes povyprávěl o svých plavbách po řekách, mořích i oceánech...
18.01.2019

Na Samoi najdeme nejkrásnější přírodní koupaliště světa

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do Pacifiku na souostroví Samoa, kde se můžeme vykoupat v nejkrásnějších přírodních koupališť světa.
17.01.2019

Jirka Kolbaba na Islandu navštívil prezidenta

Jirka Kolbaba nám dnes vyprávěl o velmi milém a přirozeném setkání s islandským prezidentem.
15.01.2019

Elvis Presley - legenda z Memphisu

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na místo, kde nejen žil král Rock'n'Rollu - Elvis Presley, ale kde také stále žije jeho legenda.
14.01.2019

Lebky na Vanuatu připomínají kanibalskou historii

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do Karibiku na souostroví Vanuatu, kde se setkává nejen se zajímavou dopravou místními letadly, ale také s lidskými lebkami z dob kanibalismu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.