Jak snížit spotřebu pohonných hmot?

Publikováno: 06.01.2019 07:00
Cena benzinu a nafty lehce poklesla, ale pořád patří podle údajů Českého statistického úřadu mezi tři nejvýznamnější výdaje, které každý měsíc zatěžují rozpočty českých domácností. Náš dopravák Marek 007 vám poradí, jak nenaletět a opravu pořádně ušetřit za pohonné hmoty.

Spousta nabídek v období Vánoc doporučovala speciální magnety, které dokáží uspořádat molekuly benzinu tak, že se sníží spotřeba paliva. Jedny se vkládají do nádrže, jiné připevní na palivovou hadici. Jestli to je opravdu jenom trik na motoristy, jsem raději ověřil na dvou místech. Nejdřív na odborném pracovišti pro vývoj pohonných hmot a aditiv u docenta Kořínka: „Je toho plná reklama, ale zatím to nikdo nepotvrdil, že by to fungovalo. Magnet může mít nějaké vlastnosti, ale záhadou je, co by to mohlo dělat.“

A potom také v autorizovaném servisu: „Montáž magnetů na palivovou hadici, která zajišťuje průtok paliva, vám rozhodně nezajistí snížení spotřeby paliva. Snížení spotřeby dělají specializované firmy přes řídící jednotku.“

Podle Mirka Charouze z Besipu dokáže nejvíce benzinu nebo nafty ušetří sám řidič. Stačí dodržet několik jednoduchých zásad: „Zapomeňte na jízdu brzda-plyn. Lepší je brzdit motorem, sundejte zahrádku ze střechy, pokud ji nepotřebujete. Je potřeba mít správně nahuštěné pneumatiky.“

Na kolik je potřeba které kolo přifouknout najdete na víčku nádrže nebo na hraně dveří.

Spotřebu směrem dolů muže ovlivnit i taková drobnost, jako je výměna vzduchového filtru. Takže až budete příště lamentovat nad spotřebou svého auta, vzpomeňte si na mě a ušetříte.

Pěknou neděli a šťastnou cestu přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

03.02.2019

Staré dálniční známky končí. Za jízdu bez nové hrozí pokuta!

Od 1. února musíte mít při jízdě na dálnici nalepenou dálniční známku pro rok 2019. Marek 007 zjišťoval, na kolik vyjde takové cestování po dálnici bez známky.
27.01.2019

Připravte své auto na tuhé mrazy

Tuhá zima dokáže potrápit nejenom ledovkou na silnicích, ale i zatuhlou naftou v motoru. Náš dopravák Marek 007 poradí, jak auto připravit na hodně nízké teploty.
20.01.2019

Pozor na nové složení povinné výbavy do auta!

Složení povinné výbavy do auta se změnilo. Náš dopravák Marek 007 poradí, co v autě už vozit nemusíte a přidá i několik praktických tipů, které se na cestách můžou hodit.
13.01.2019

Za jízdu s neočištěným vozidlem hrozí pokuta!

Led a sníh daly tento týden řidičům pořádně zabrat a to nejenom na silnicích ale i na střechách aut. Pozor, za jízdu s neočištěným autem hrozí pokuta!
30.12.2018

Pozor na zloděje aut!

Bohužel, zloději budou vždy o krok napřed i před tím nejlepším zabezpečením vašeho auta. Na co si dát pozor a jak účinně zabezpečit svoje auto proti krádeži poradí Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.