Island je nejfotogeničtější místo světa!

Publikováno: 04.01.2019 08:25
I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali na Islandu. Tentokrát nám náš cestovatel popsal, proč je pro něj tento ostrov jedním z nejfotogeničtějších na světě.

Proč si Jiří Kolbaba myslí, že je Island nejfotogeničtější?

Při respektu, že každý může mít svůj názor a má své zkušenosti a já jsem zdaleka ještě neviděl celou planetu, tak přesto si troufám říci, že je to nejfotogeničtější nebo jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. Je to dáno mnoha různými vstupy, které jsou zejména toho geologického a historického rázu, protože jestliže je místo, které ovlivní jenom geotermální, termální, vulkanickou a seismickou energii, mimochodem, před třemi dny tady bylo zemětřesení ve tři hodiny ráno, asi 4,4 Richterovy stupnice, ale ani jsem to nepoznal, prospal to, tak taková místa jsou nesmírně přitažlivá, jsou fotogenická. Takových míst je na světě pochopitelně několik a na nich my rádi fotografujeme a zaznamenáváme ty krásy přírody. Opakovaně a rádi po nich jezdíme.

Jirko, já předpokládám, že si děláš čárky, tak po kolikáté už jsi vlastně na Islandu?

Jsem zde po dvaadvacáté a je to proto, že příští rok na podzim vydám obrazovou knihu o Islandu. A chci-li vydat co nejvěrnější obrazovou výpověď, je logické, že sem musím zajíždět celoročně, v různých obdobích, vidět ty stejné lokality třeba v jiném světle, úplně v jiné světelné atmosféře. To je ten hlavní důvod, proč sem jezdím v zimě, na podzim, na jaře, v létě a všechny ty časy mě nesmírně zajímají, stále zde narážím na nové a nové motivy, na nové světelné podmínky. To je to, co mě na tom Islandu nesmírně přitahuje, a proto ho považuji za jedno z nejfotogeničtějších míst na světě. A myslím, že se shodnu s mnoha našimi posluchači, kteří na Islandu byli a s mnoha dalšími statisíci lidmi, kteří z celého světa na tento ostrov pravidelně zajíždějí.

07.01.2019

Koncertní síň Harpa na Islandu je skvostem Reykjavíku

Dalším místem na Islandu, které nám Jirka Kolbaba představil, je koncertní síň Harpa v hlavním městě, která je podle slov našeho cestovatele jeho symbolem a skvostem.
03.01.2019

Zima je velmi inspirativní a fotogenická

Jirka Kolbaba se nám i dnes přihlásil z Islandu a popsal nám krásy, které zde má možnost fotit.
02.01.2019

Cestovatelský plán 2019

Jirka Kolbaba nám dnes prozradil, jaká cestovatelská dobrodružství ho čekají v roce 2019, a to nejen po světě, ale i po České republice.
31.12.2018

Oslavy Nového roku napříč světem

Na jakých místech světa strávil Jirka Kolbaba oslavy Nového roku? A kde to podle něj bylo nejzajímavější?
28.12.2018

V Maroku zažijete neuvěřitelnou orientální atmosféru

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Maroka, tentokrát hlavně do měst, která ho okouzlila.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.