Indonésie je pohádkový soubor ostrovů

Publikováno: 28.01.2019 09:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval na místo, které je podle něj splněným cestovatelským snem, a to do Indonésie.

Jižní Morava se budí do sněžení a do spousty sněhu, Jirka Kolbaba se probudil do romantické nálady, a tak se rozhodl povídat o své milované Indonésii.

To je naprosto pohádkový soubor ostrovů, Jáva je tím hlavním, kde máme hlavní město Jakarta. Dneska je to místo, které je poznamenáno sopkami, úžasnými horami, jsou tu fantastické pláže, čajové plantáže. Celá ta Indonésie je 33 provincií. Mám tady i tu sopku Krakatoa nebo dokonce Anak Krakatau, to znamená dítě Krakatau, která teď zase pohrozila. Je to tady dramatické, je to na pásu sopek, ale Indonésie je splněným cestovatelským snem. Mě to tady prostě strašně baví.

Ty už jsi říkal, že hlavním městem Jávy je Jakarta. Mohl bys o tom městě něco říci?

Kdysi dávno Jakartu osídlili Holanďané, kteří ji tehdy nazvali Jayakarta, posléze se toto místo jmenovalo Batavia, dneska, když navštívíme Jakartu, tak tady najdeme ty staré přístavy, které kdysi začali stavět právě Holanďané, takže ten přístav současný se jmenuje Sunda Kelapa. Vůbec celé město Jakarta, hlavní město Indonésie, tady žije 12 milionů lidí a v celé té aglomeraci už dneska žije 28 až 30 milionů lidí. Je to nesmírný mumraj lidí, který tady potkáme a právě ta atmosféra v přístavu v Jakartě je naprosto nezapomenutelná.

Kam bys nás na Jávě ještě pozval?

K sopce Bromo nebo do Surabaji, která je ve východní Jávě. Městečko Bandung, které je v západní Jávě. Městečko Yogyakarta je naprosto nezapomenutelné. Když jsem řekl Bandung, tak jsem si vzpomněl, jak je mondénní, jak se kdysi této oblasti říkalo Paříž Jávy. A rozhodně, protože mám rád staré památky, tak k chrámu Borobudur, což je úžasný Buddhistický chrám, který byl postaven 880 let před Kristem. A nebo hinduistický chrám Prambanan, který je nedaleko. Je tady mnoho a mnoho památek. Potkáme se tu s prima lidmi a ochutnáme skvělá jídla, Indonésie je zmáma svými úžasnými lidmi, která jsou založena na rybách, zelenině, ovoci, rýži a třeba nudlích.

25.01.2019

Nejzajímavější místa Big Islandu

I dnes nás Jirka Kolbaba pozval na Havajské ostrovy, tentokrát na ostrov Big Island...
24.01.2019

Sydney je nejkrásnějším městem světa

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Austrálie, kde najdeme nejen mnoho úžasných přírodních skvostů, ale také nejkrásnější město světa.
23.01.2019

Pearl Harbor je smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na Havaj, tentokrát jsme zavzpomínali na útok na Pearl Harbor.
22.01.2019

Symboly Jihoafrické republiky

Jirka Kolbaba nám dnes představil státní symboly Jihoafrické republiky.
21.01.2019

Plavby po moři, to je drama i romantika

Jirka Kolbaba nám dnes povyprávěl o svých plavbách po řekách, mořích i oceánech...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.