Generální ředitel ŘSD: „Bude-li v datech problém, odstoupím.“

Publikováno: 07.01.2019 08:30
Rok 2018 znamenal pro Česko skutečně jen necelé 4 kilometry nových dálnic. Zuzaně Bubílkové to potvrdil i Jan Kroupa, generální ředitel ŘSD. Vrátil se tak k vyhrocené debatě premiéra Babiše ve včerejších Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Jak je možné, že měl pan premiér v nedělní debatě jiné údaje od vás a jiné zase moderátor, který je dostal od Nejvyššího kontrolního úřadu?

Všichni měli stejná data. Posílali jsme je panu Moravcovi, panu premiérovi a stejně tak je měl NKÚ. Pan Moravec ovšem vytáhl stavby, které jsou už zprovozněné. Celková data obsahují samostatnou výstavbu i provoz.

Jste připraven odstoupit, když se ukáže, že například vy údaje o počtu kilometrů postavených dálnic záměrně upravujete?

To je úplný nesmysl, my data neupravujeme. Data jsou korektní a v pořádku. Pokud by v nich byl jakýkoliv problém, jsem připraven odstoupit, protože jsem je panu premiérovi posílal přímo já.

To znamená, že moderátor četl data jinak nebo si z nich vybral, co potřeboval?

Celá diskuze byla o tom, že NKÚ mluví o datech ne toho, co je ve výstavbě, ale o stavbách, které jsou už zprovozněné. Takže o stavbách, kde se střihla páska a lidé je dnes mohou užívat. Jak to interpretoval moderátor, bylo silně zavádějící a úplně zmatečné.

Na kolika kilometrech se tedy přestřihla páska?

Za minulý rok se střihla páska na 3,77 kilometrech. Pokud se budeme bavit o projektech, které už máme zahájené, tak je v realizaci 128,3 km dálnic a 58,9 km prvních tříd. A k tomu budeme v tomto roce dodělávat dalších 129,7 km dálnic a 45,6 km prvních tříd.

Zdroj obrázku: MAFRA

15.01.2019

Manželství homosexuálních párů není v souladu s přírodou, říká Marian Jurečka

Na facebookovém účtu lidovců probíhala anketa o homosexuálních svazcích. Výsledek je ten, že 80% hlasujících by tolerovalo manželství gayů a leseb. O tomto problému si popovídala Zuzana Bubílková s místopředsedou strany KDU-ČSL Marianem Jurečkou.
14.01.2019

Chceme protihlukovou stěnu, volá starostka obce Česka

Náš Dálniční Kabát vyrazil na silnice. Dnes mapuje na hranici Moravy a Čech vytížený úsek mezi Brnem a Svitavami, kterému by v budoucnu měla ulevit dálnice D43. V rozhovoru Zuzany Bubílkové zamíříme za starostkou obce Česká Janou Chiniovou, která bojuje za protihlukovou bariéru.
11.01.2019

Lopatu s sebou, říká starosta Rumburku

Sever Čech v posledních dnech postihla sněhová kalamita. Jak se žije za sněhovou bariérou, zjišťovala Zuzana Bubílková od starosty Rumburku Lumíra Kuse.
09.01.2019

V balíku k proclení jsme našli živé želvy, říká celník

Pokud vám včas nestačily přijít vánoční dárky nakoupené přes internet, možná je zdrželi celníci. O proclívání poštovních balíků se bavila Zuzana Bubílková s Marcelem Ptáčkem, který je vedoucím oddělení Celního úřadu pro poštovní zásilky v Praze - Ruzyni.
08.01.2019

Souboj s Klausem bych si užil, říká senátor Pavel Fischer

Ve veřejném prostoru se už zase mluví o prezidentské volbě. Největším favoritem je ale senátor Pavel Fischer. Kampaň se svými protikandidáty si hodlá užít, jak přiznal Zuzaně Bubílkové.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.