Elvis Presley - legenda z Memphisu

Publikováno: 15.01.2019 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na místo, kde nejen žil král Rock'n'Rollu - Elvis Presley, ale kde také stále žije jeho legenda.

Cestovatel Jirka Kolbaba se dnes rozhodl vyprávět o legendě z Memphisu. Je to Elvis Presley, tušíte správně.

Elvis Aaron Presley, král Král Rock'n'Rollu, také mu někdy říkali jenom The King - Král. Já, když jsem byl v Memphisu, ve státě Tennessee, tak jsem právě navštívil místo, kde se on kdysi pohyboval, kde žil, kde jsou ty různé historické souvztažnosti spojené právě s jeho životem. Jenom připomenu, že Elvis Presley vydal více než tisíc singlů, které se umístily do takzvané Top 40. Dokonce čtyřikrát za sebou vyprodal Madison Square Garden. Když jsem viděl Madison Square Garden pro dvacet tisíc diváků, tak jsem úplně ustrnul. To všechno jsem se dozvěděl, když jsem byl právě v té jeho oblasti. Tam, kde je Graceland, tam, kde on kdysi žil, tam, kde on také zemřel a také tam, kde je dnes doslova pietní místo, kde se vzpomíná na tohoto úžasného Krále Rock'n'Rollu.

Jak vypadá to pietní místo?

Dodnes sem chodí návštěvy, pokládají kytky, nosí mu sem dárky, jsou tam takové velké náhrobní desky celé jeho rodiny a kolem desky Elvis Aaron Presley je rozhodně nejvíce těch různých plyšových hraček. Většinou v růžových barvách tak, jak měl toho svého růžového Cadillaca. Tak jsou tam ty pozornosti, které mu tam kladou lidé na hrob. Chodí tam starší dámy oblečené v růžovém a nostalgicky na něj vzpomínají. Je to neuvěřitelná atmosféra, která tam kolem něj panuje, protože on opravdu významně poznamenal to místo. To místo se stalo slavným a to místo se dnes stalo poutním místem všech milovníků Rock'n'Rollu a Elvise Presleyho.

A když jsi byl v tom Gracelandu, co se tam líbilo tobě?

Taková jedna úžasná reklamní tabule, když jsem vjížděl do města, tak na ní bylo napsáno, že Elvis Presley žije stále v našich srdcích. Pak jsem ještě navštívil studio, místní rádio, které se jmenuje Rádio Elvis, je to internetové rádio a vysílá 24 hodin denně Elvisovy písničky a Elvisovo mluvené slovo, tak to jsem byl velmi překvapený a po zbytek mého, více jak dvouměsíčního pobytu v Severní Americe, jsem pak to rádio velice rád a denně poslouchal.

21.01.2019

Plavby po moři, to je drama i romantika

Jirka Kolbaba nám dnes povyprávěl o svých plavbách po řekách, mořích i oceánech...
18.01.2019

Na Samoi najdeme nejkrásnější přírodní koupaliště světa

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do Pacifiku na souostroví Samoa, kde se můžeme vykoupat v nejkrásnějších přírodních koupališť světa.
17.01.2019

Jirka Kolbaba na Islandu navštívil prezidenta

Jirka Kolbaba nám dnes vyprávěl o velmi milém a přirozeném setkání s islandským prezidentem.
16.01.2019

Jirka Kolbaba vzpomíná na svoji účast na Dakaru

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou zavzpomínali na loňský 40. ročník Dakaru, kterého se on sám zúčastnil.
14.01.2019

Lebky na Vanuatu připomínají kanibalskou historii

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do Karibiku na souostroví Vanuatu, kde se setkává nejen se zajímavou dopravou místními letadly, ale také s lidskými lebkami z dob kanibalismu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.