Cestovatelský plán 2019

Publikováno: 02.01.2019 08:25
Jirka Kolbaba nám dnes prozradil, jaká cestovatelská dobrodružství ho čekají v roce 2019, a to nejen po světě, ale i po České republice.

Je rok 2019, možná máte plány a různá předsevzetí. Ty má i náš cestovatel Jirka Kolbaba, který promlouvá o svém cestování v roce 2019. Kam se chystáš, Jirko?

Hezká otázka. Těch první 9 dnů budu ještě na Islandu, protože teď právě spolu mluvíme z Islandu. V březnu plánuji znovu Island a v květnu budu cestovat Norskem. Chci projet celé Norsko od jihu až k severu. V červnu plánuji takový větší projekt, budu v několika zemích a celý ten měsíc strávím na Islandu, v Holandsku na těch místních kanálech a potom také na norských Lofotech. A po dvou dnech se opět vrátím do Norska, protože když připravuji projekt, nový pořad, tak musím pochopitelně to místo několikrát navštívit, aby ten pořad stál za to. Proto budu tolikrát v Norsku.

A co letní prázdniny?

V červenci a srpnu plánuji Aljašku, západní Kanadu a Havaj a září opět v Norsku. Pak mám nějakou rezervu na říjen, tam ještě musím něco vmáčknout, jak se říká a v listopadu plánuji nádhernou cestu s několika přírodovědci na Galapágy. Kde budu na Vánoce a na Silvestra tohoto roku, to ještě vůbec nevím, ale pravděpodobně možná v Antarktidě. Splním si opět sen a vrátím se do toho nejsugestivnějšího místa na světě.

Co tvoje diashow? Musít to tvoje cestování také někomu ukázat, nemůžeš si to nechávat pro sebe.

Litoměřice, Ostravice, Zbýšov, Brno, Hulín, Vnorovy, Kyjov, Jihlava, Jablonné, Svitavy, Boratice, Pelhřimov, Hustopeče, Milevsko, Jirny, Vsetín, Olomouc a tak dále a tak dále. Takže je to úžasné a já mám nesmírnou radost ze svého pracovního života, že můžu kromě světa poznávat také nejniternější zákoutí České republiky, protože nejezdím už zdaleka jen do velkých měst, ale jezdím i do malých vesnic a tam všude jsou zapálení cestovatelé, lidé, kteří na tu inspiraci také čekají, a je moc prima, že my, současná generace cestovatelů, jim právě tyto inspirace můžeme takvoou vrchovatou měrou nabízet.

07.01.2019

Koncertní síň Harpa na Islandu je skvostem Reykjavíku

Dalším místem na Islandu, které nám Jirka Kolbaba představil, je koncertní síň Harpa v hlavním městě, která je podle slov našeho cestovatele jeho symbolem a skvostem.
04.01.2019

Island je nejfotogeničtější místo světa!

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali na Islandu. Tentokrát nám náš cestovatel popsal, proč je pro něj tento ostrov jedním z nejfotogeničtějších na světě.
03.01.2019

Zima je velmi inspirativní a fotogenická

Jirka Kolbaba se nám i dnes přihlásil z Islandu a popsal nám krásy, které zde má možnost fotit.
31.12.2018

Oslavy Nového roku napříč světem

Na jakých místech světa strávil Jirka Kolbaba oslavy Nového roku? A kde to podle něj bylo nejzajímavější?
28.12.2018

V Maroku zažijete neuvěřitelnou orientální atmosféru

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Maroka, tentokrát hlavně do měst, která ho okouzlila.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.