Zaspat může každý, ale zapomenout jít do práce?

Publikováno: 02.12.2018 09:00
Každý z nás někdy v životě zaspal. Zatímco pro školáky to může být dobrá výmluva, jak prošvihnout písemku plánovanou na první hodinu, v zaměstnání už to tak hladce projít nemusí. Nečekaný budíček měla párkrát i Monika Vrchotová.

Za necelých 19 let, co tady dělám, jsem zaspala na ranní službu asi 4x – kolega Ludvík Pospíšil mě budil o víkendu nejméně dvakrát v 5:20, kdy už jsem měla sedět u počítače.

Naposledy jsem zažila šokující ráno teď ve čtvrtek. Nezaspala jsem, já vůbec nevěděla, že mám jít do práce. Od začátku týdne jsem žila v tom, že mám ve čtvrtek volno, takže jsem si nařídila budíka na desátou, abych se pořádně prospala. Když mi 10 minut po desáté zavolala Veronika Culková, kde jsem, vůbec jsem nevěděla, co se děje. Když mi to došlo, následovalo zběsilé pobíhání po bytě, hledání oblečení, šmejdění v lednici, abych měla aspoň něco k snědku, namalování nějakého obličeje, fofr vyvenčení chudáka Fíny, které jsem po pětiminutovém proběhnutí okolo domu nandala jídlo a sprintovala do garáže pro auto.

Do rádia jsem se nakonec dostala za necelou hodinu od telefonátu nešťastné Veroniky. Naštěstí nebyly moc zácpy, takže místo v 10 hodin jsem dorazila v 11. Ovšem byla jsem úplně mimo – byla jsem hozená do toho módu, že si dám v klídku kafíčko, uklidím a začnu péct vánoční perníčky. A nějak jsem se z toho nemohla dostat celý den, takže jsem sice chystala a četla zprávy, ale nedokázala jsem se moc soustředit.

V 5 hodin jsem byla ráda, že je to za mnou a vyrazila jsem se domů. Když jsem ráno jela do práce, všimla jsem si, že v opačném směru je kvůli havárii vody zavřená silnice, po které normálně jezdím, tak jsem zvolila druhou možnou trasu domů, a co se nestalo – praskl vodovod i tam! Takže jsem asi půl kilometru od rádia vjela do kolony a už jsem se jen sunula. Zatímco normálně jedu domů půl hodiny, teď mi to zabralo dvě a čtvrt hodiny. Domů jsem se dostala v půl osmé večer, a říkala jsem si, že jsem opravdu neměla být v práci, ale mít volno.

Klidná rána vám přeje Monika Vrchotová.

30.12.2018

Silvestr – čas rekapitulace a nových vyhlídek

Zítra se rozloučíme s rokem 18. Řada lidí na Silvestra bilancuje uplynulý rok, podobně jako Monika Vrchotová.
23.12.2018

Jak může vypadat vánoční překvapení

Už zítra večer budeme rozbalovat dárky. U dětí je radost v podstatě zaručená, potěšit dospělé členy rodiny se ale ne vždy podaří. Párkrát to zažila i Monika Vrchotová.
16.12.2018

Hokejový fanoušek těžký život má

Naše hokejisty čeká dnes v Rusku poslední vystoupení na Chanel One Cupu. Před sedmi lety jim v Moskvě fandila i Monika Vrchotová, pro kterou to byl nezapomenutelný zážitek.
09.12.2018

Jaké poklady se dají najít při stěhování

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Dalo by se o tom polemizovat, každopádně stěhování je záležitostí náročnou, což poznala i Monika Vrchotová.
25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.