Zanzibar má úžasné pláže, památky i místní lidi

Publikováno: 17.12.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Zanzibaru, kde si on sám užil nejen pláží, ale také památek a místních lidí.

Kdybyste chtěli trochu exotiky v ranním vysílání, tak račte nastoupit, protože právě teď odlétáme s Jiřím Kolbabou do Zanzibaru.

Zanzibar zní určitě exoticky, a nejen proto, že ten název používá několik barů v České republice nebo v Evropě. Zanzibar je ostrov, je to tropický ostrov, kolem máme korálové útesy. Ten ostrov najdeme v moři mezi Madagaskarem a východním pobřežím Afriky, tam u Tanzanie. Ostrov je specifický tím, že se tady vždycky pěstoval a také odtud vyvážel třeba hřebíček nebo vanilka. Já jsem si také uvědomil, když jsem tady byl poprvé, že Vasco da Gama v roce 1499 objevil toto místo. A David Livingstone, ten slavný britský cestovatel, tady má takový památník a je tady údajně pohřbeno jeho srdce pod stromem u jednoho takového chrámu. Tak to pro mě bylo také velmi emotivní.

A proč myslíš, že je Zanzibar mezi turisty tak oblíbený?

Protože je to tropický ostrov, protože ještě donedávna tam žádná cestovatelská nebo turistická infrastruktura nebyla. Já, když jsem tam byl, tak tam ještě žádný hotel nebyl. A dneska jsem se dočetl v několika zdrojích, že je tady poměrně velké množství moderních hotelů a upravených pláží. Také proto, že má nádherné hlavní město - Stone Town - kamenné město. Najdeme tam nádherné dveře, nádherné okenice. Tržnice mě tady nesmírně zaujala a lidé, kteří na ní obchodovali. Byli nesmírně vstřícní, komunikativní. Máme tady třeba palác zázraků, starou pevnost a několik pozoruhodných kostelů. To všechno jsou památky, za kterými turisté také rádi, pokud si užijí těch pláží, jezdí.

A když nafotíš ten palác zázraků, co nafotíš pak?

Já nejspíš ty lidi, to bych asi řekl. Potom zajímavá zvířata, jsou tady endemické opice v takových národních parcích. Red colobus, taková ta červená varianta té místní endemické opice, a také černá varianta. Potom ti lidé, ty obličeje jednoznačně, ti domorodci, to mě nesmírně bavilo. Zúčastňoval jsem se s nimi třeba Spice Tour, ukázali mi, jak pěstují různé druhy koření a jak to potom zpracovávají, suší a prodávají. A potom jsem cestoval lodí do Dar Es Salaamu v Tanzanii a to bylo nesmírně dramatické, protože jsem jel opravdu s domorodými lidmi, velmi divokou plavbu, velmi divokou lodí. A pak jsem pokračoval dál do Keni, do Tanzanie a nesmírně jsem si užil východní Afriku.

28.12.2018

V Maroku zažijete neuvěřitelnou orientální atmosféru

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Maroka, tentokrát hlavně do měst, která ho okouzlila.
27.12.2018

Největším lákadlem Maroka je příroda

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Maroka, kde si užijete nejen zajímavá města, ale hlavně pozoruhodnou přírodu.
20.12.2018

Toronto je moderní, čisté a luxusní město

Jirka Kolbaba nám dnes představil kanadské město Toronto, ve kterém najdeme mnoho fenoménů.
19.12.2018

Po stopách indiánů...

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali po stopách indiánů, a to nejen těch z knih Karla Maye, ale i těch skutečných.
18.12.2018

Nejkrásnější pláže světa

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na nejkrásnější pláže světa. Které vítězí v žebříčcích a které jsou ty nejlepší podle něj?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.