Vánoční písně už neznamenají to, co kdysi

Publikováno: 05.12.2018 08:20
Kterou vánoční píseň má Zuzana Bubílková nejraději? A lákají ji k nákupu dárků?

Kterou vánoční píseň máte nejraději?

Když jsem byla malá, právě vznikla ta - Vánoce, Vánoce, přicházejí, zpívejme přátelé. Milovala jsem její vtipný text. Zejména verš - proč si děda říci nedá, tluče o stůl v předsíni. A pak, běda marně hledá, kapra pod skříní. Babičce se totiž jednou opravdu kapr vysmekl, když ho vybírala z vany a děda ho lovil zpod umývadla. A druhý nejoblíbenější verš byl – naše teta peče léta na vánoce vánočku, nereptáme, aspoň máme něco pro kočku.

Proč zrovna ten? Někdo připálil cukroví?

Ne. Ale já jsem milovala těsto. Vždy jsem čekala až ho babička dala do formy nebo na plech, abych vylízala mísu. Jednou někdo zvonil, a já jsem si vzala těsto na klín. Začala jsem ho míchat, zpívatsi u toho tyto verše, a když jsem olizovala vařečku, mísa se mi vysmekla. Část těsta se vylila na zem, což přilákalo naší Gízinku. Mlsného psa, který ho začal konzumovat se mnou. Babička, když viděla tu spoušť, se málem rozplakala a Gizinka pak měla takové zažívací problémy, že nám málem zaplynovala chodbu.

Milujete vánoční písně?

Už ne tak jako kdysi. Znějí v každém obchodě měsíc před Vánoci a tak mi nějak zevšedněly. A dorazil to psycholog, se kterým jsem se setkala na jedné akci a vyprávěl mi, jak si obchodní manažeři nechávají dělat průzkum, které písně zabírají na zákazníky nejvíc a zvyšují jim tržby. Přesto, když slyším někde Vánoce, Vánoce, přicházejí, zastavím, zavzpomínám a přiznám se, že u toho i něco koupím. Zrovna včera to byla asi šedesátá halenka, u které mně právě zasáhl verš Bez prskavek, tvrdil Slávek na štědrý den nelze být. A já pak jsem ninimaxem zavlažoval byt. Ještěže už měli vánoční slevu.

Vaše Zuzana Bubílková

12.12.2018

Ať už Britové v EU zůstanou nebo ne, rozhodnout by se měli rychle

Měli by Britové zůstat nebo vystoupit z Evropské unie? A kdo situaci v Británii může?
11.12.2018

Nejraději bych vstávala až vstanu!

Posouvá Zuzana Bubílková ráno budík? A jaké bylo její nejhorší vstávání?
10.12.2018

Dálniční poplatky nerušit. Ale ani nezdražovat, kvalita dálnic si to nezaslouží.

Má Zuzana Bubílková dálniční známku? A měly by být dálnice zdarma?
07.12.2018

Lepší dvacka v hrsti než blecha v srsti

Milionové pátky na Impulsu začínají, dnes se výherkyně rozhodla neriskovat a vzít si jistých dvacet tisíc. Jak to má Zuzana Bubílková? Zariskovala by nebo také raději sáhla po jistotě?
06.12.2018

Možnost podnikat mladým závidím!

Co říká Zuzana Bubílková na podnikání mladých? A co říká na to, že dnešní mladí tráví tolik času na sociálních sítích?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.