Silvestr – čas rekapitulace a nových vyhlídek

Publikováno: 30.12.2018 09:00
Zítra se rozloučíme s rokem 18. Řada lidí na Silvestra bilancuje uplynulý rok, podobně jako Monika Vrchotová.

Jako každý rok, ani tento se u mě neobešel bez několika peprných historek. Za některé jsem si mohla sama, třeba když jsem si poškrábala auto houbičkou na nádobí. Na oplátku auto vypeklo mě, když se při cestě z rádia rozblikaly všechny kontrolky a zůstala jsem stát uprostřed cesty. I letos jsme měly zpestřenou dovolenou u moře chorobami, a navrch se ještě po návratu rozbil úplně nový kufr, takže jsem musela vypáčit číselný zámek. Nudu zaháněla a peněženku provětrávala tento rok i naše Fína – dvouletý jackrussell, která například jednou při střevních potížích zaneřádila v noci celou postel, a to jsem přitom předtím zaplatila za léky asi 15 stovek. O celou řadu historek, většinou ale nepublikovatelných, se pak postarala moje Bětka. Ale jak říká programový šéf Fanda Matějíček, zdá se, že terapie v podobě vypovídání se do éteru zabrala, protože žádné hrůzy že života už momentálně v šuplíku nemám.

A našla bych i další letošní pozitiva. Třeba kromě pár nachlazení, zánětů dutin a nakřáplých hlasivek jsme strávily rok ve zdraví, auto se podařilo opravit a jezdí, a například náš sklep zůstal při nájezdu zlodějů ušetřen, nepodařilo se jim do něj dostat. No a taky jsem si i přes pár svých emočních výbuchů stále udržela práci tady na Impulsu. Za hlavní pozitivum roku 18 považuju to, že jsem se po letech zbavila všech finančních závazků, takže teď už můžu v klidu šetřit jen na vybavení bytu, nebo na pořádnou dovolenou, což je opravdu příjemná záležitost.

Bezproblémový rok 19, plný úsměvů a optimismu, vám přeje Monika Vrchotová.

23.12.2018

Jak může vypadat vánoční překvapení

Už zítra večer budeme rozbalovat dárky. U dětí je radost v podstatě zaručená, potěšit dospělé členy rodiny se ale ne vždy podaří. Párkrát to zažila i Monika Vrchotová.
16.12.2018

Hokejový fanoušek těžký život má

Naše hokejisty čeká dnes v Rusku poslední vystoupení na Chanel One Cupu. Před sedmi lety jim v Moskvě fandila i Monika Vrchotová, pro kterou to byl nezapomenutelný zážitek.
09.12.2018

Jaké poklady se dají najít při stěhování

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Dalo by se o tom polemizovat, každopádně stěhování je záležitostí náročnou, což poznala i Monika Vrchotová.
02.12.2018

Zaspat může každý, ale zapomenout jít do práce?

Každý z nás někdy v životě zaspal. Zatímco pro školáky to může být dobrá výmluva, jak prošvihnout písemku plánovanou na první hodinu, v zaměstnání už to tak hladce projít nemusí. Nečekaný budíček měla párkrát i Monika Vrchotová.
25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.