Roatán je ráj dobrého jídla a přírodních scenérií

Publikováno: 03.12.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval na ostrov Roatán, kde si nejen pochutnáte na vynikajícím jídle, ale také si užijete úžasné přírodní scenérie.

Teď bychom mohli odletět na Roatán. Prostě trocha exotiky. Jak se tam dostal Jirka Kolbaba? Hned teď vysvětlí a poradí cestu.

Ostrov Roatán dnes obydluje 35 tisíc lidí, tento ostrov objevil kdysi dávno Kryštof Kolumbus při své čtvrté plavbě po Karibiku. Já jsem tenkrát letěl, když jsem byl poprvé na Roatánu, byl jsem tam dvakrát zatím, tak jsem letěl do New Yorku a z New Yorku, kde jsem si udělal nějakou pauzu, jsem přes Salvador odletěl na ostrov Roatán, do Coxen Hole, což je hlavní město, a tam je takové letiště. Užil jsem si tohoto úžasného, bezpečného ostrova, protože tady se dá jezdit i loděmi, třeba z Miami, a tam, kde přistávají lodě v Karibiku, tam je to vždycky bezpečné místo.

A co dobrého jsi tam ochutnal?

Ta kuchyně je založená na rýži, na fazolích, na banánech, kořeny yuky se tady konzumují místo brambor, kuřata ryby a krevety, v nouzi, když potřebujeme nějakou tu živočišnou bílkovinu. Karibský rum se tady pije, fresh džusy se tady hodně často konzumují, ale také se hodně pije káva, ananasové džusy, palmový olej se tady využívá, což turisté často nemají rádi a kritizují to.

Takže všechno, co Jirka jmenoval, konzumuji i já tady v Praze, i fresh džusy. Ale mě se nejvíc líbily ty přírodní scenérie. Leguáni na tvém Facebooku...

Tak jasně, protože tady je nádherná přírodní scenérie, také třeba mangrovové porosty, korálové útesy, a po nich běhají takoví robustní ještěři, leguáni, s dlouhým ocasem, mají takový podélný hřeben, zubovitý šupin na celém hřbetě, lalok pod hrdlem, vypadají neskutečně, vypadají jako prehistorická zvířata. Já si často lehnu na zem a fotím je z jejich výšky, což je ten největší zážitek, vypadá to úžasně z té perspektivy, když je člověk dole. Nedávno, když jsem takhle ležel a fotil jednoho velkého leguána, tak mi jiný leguán přeběhl po zádech. Ale nemusíme se jich bát, protože leguáni jsou býložravci, takže nám docela určitě neublíží.

10.12.2018

Jezero Bajkal je třicet milionů let staré

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k nejstaršímu a nejhlubšímu jezeru světa - Bajkalu.
07.12.2018

Nauru byl luxusní kout světa, dnes je z něj chudá zem

Dnešní vysílání Jirky Kolbaby bylo smutnější, to proto, že nás zavedl do Nauru, které sice bývalo velmi bohatou zemí, dnes je zde ale jen bída.
06.12.2018

Na Maltě žila několik let Adina Mandlová

Jirka Kolbaba nám dnes představil nejmenší stát evropské unie - Maltu. Jak moc je zde cítit rytířská kultura a jaká slavná česká herečka zde žila?
05.12.2018

Jirka Kolbaba našel peklo!

Protože je dnes svatý Mikuláš, ke kterému neodmyslitelně patří čert, zajímalo nás, kde se nachází peklo.
04.12.2018

Jirka Kolbaba se chystá na 32. olympijské hry do Tokia!

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do Tokia, kde se v roce 2020 odehrají 32. olympijské hry. Zavzpomínal i na hry, které zde proběhly v roce 1964 a které byly pro naše sportovce velmi úspěšné.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.