Pozor na zloděje aut!

Publikováno: 30.12.2018 07:00
Bohužel, zloději budou vždy o krok napřed i před tím nejlepším zabezpečením vašeho auta. Na co si dát pozor a jak účinně zabezpečit svoje auto proti krádeži poradí Marek 007.

Rozbíjení okýnek a spojování drátků je minulostí. Zloději přešli na elektroniku a tím jsou v ohrození hlavně auta s bezklíčovým ovládáním. Samy otevírají dveře a umožní nastartovat, jakmile se signál klíče přiblíží k vozidlu.

Zloději si doslova za pár euro vyrobí zesilovač signálu, který zaznamená signál vašeho klíče, a jednoduše s autem odjedou. Lapkové si vaše klíče od auta umí i kompletně zkopírovat, ale to už se musí k vašemu klíči fyzicky dostat.

Jak se účinně bránit poradil odborník na zabezpečení auta David Orálek: „Na zloděje nejvíc platí mechanické zabezpečení jako botička, páka na volant, zámek zpátečky. Pokud tyto zámky nezapomenete zamknout, s autem se prakticky nedá odjet.“

Další zlodějská praktika je blokování centrálního zamykání, kdy vaše auto zůstane otevřené. Proto si raději po každém uzamknutí překontrolujte, jestli jste auto opravdu zamkli.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

27.01.2019

Připravte své auto na tuhé mrazy

Tuhá zima dokáže potrápit nejenom ledovkou na silnicích, ale i zatuhlou naftou v motoru. Náš dopravák Marek 007 poradí, jak auto připravit na hodně nízké teploty.
20.01.2019

Pozor na nové složení povinné výbavy do auta!

Složení povinné výbavy do auta se změnilo. Náš dopravák Marek 007 poradí, co v autě už vozit nemusíte a přidá i několik praktických tipů, které se na cestách můžou hodit.
13.01.2019

Za jízdu s neočištěným vozidlem hrozí pokuta!

Led a sníh daly tento týden řidičům pořádně zabrat a to nejenom na silnicích ale i na střechách aut. Pozor, za jízdu s neočištěným autem hrozí pokuta!
06.01.2019

Jak snížit spotřebu pohonných hmot?

Cena benzinu a nafty lehce poklesla, ale pořád patří podle údajů Českého statistického úřadu mezi tři nejvýznamnější výdaje, které každý měsíc zatěžují rozpočty českých domácností. Náš dopravák Marek 007 vám poradí, jak nenaletět a opravu pořádně ušetřit za pohonné hmoty.
23.12.2018

Jak postupovat, pokud vám někdo na parkovišti odře auto?

Náš dopravní expert Marek 007 nechává vánoční nákupy na poslední chvíli, kdy parkoviště praskají ve švech. A to se vůbec nemusí vyplatit. Problémy s odřeným nebo ťuknutým autem, je to poslední, co by se mělo o Vánocích řešit.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.