Poslední bílé Vánoce jsem zažila před pěti lety v Kalifornii

Publikováno: 04.12.2018 08:20
Kolik stupňů dnes naměřila Zuzana Bubílková? A jak se jí cestuje s ledovkou?

Kolik dneska měříte?

Na Pankráci, kde bydlím, vždycky méně než na Impulsu v Holešovicích. Ale jsem zásadová. Neměním svůj zvyk a v noci chodím na procházku. No, chodím. Už několik dní spíše kloužu a prožívám adrenalin, když se snažím, abych nespadla.

Máte zážitky?

Mám. Zrovna z neděle na pondělí, když jsme se s vlakem s hodinovým zpožděním díky ledovce na vedení doklouzali z Pardubic do Prahy, mně na Budějovické u metra pobavilo štěně. Ve své krátké životní naivitě nic netušíc vyrazilo z jednoho vchodu, podjely mu nohy a po bříšku se zastavilo o mně. Na ten překvapený pohled nezapomenu. A já jsem si v duchu řekla. Tak peleríny a kabáty pro psy se už vyrábějí. A co botičky s protiskluzovou podrážkou?

Vy jste byla v největší ledovce i v Ostravě. Jak se cestuje?

No, jak. Řeknu zážitek. Z Ostravy jsem měla místenku do rychlíku z Waršavy do vozu číslo 760. Podle řazení to měl být poslední vagon. Když rychlík konečně dojel, zamířím na konec vlaku a vagon nikde. Tak jsem nastoupila do posledního s číslem 769, v domnění, že to je chyba na místence. Za chvíli přišel pán s tím, že tady sedí on. Tak jsem šla za průvodčí s otázkou, kde je vagon číslo 760. Ona povídá: „Nestihli jsme ho zařadit do pořadí, tak jsme ho dali za lokomotivu.“ Povídám: „To mám s tím báglem projít celým vlakem?“ Ona se tak na mně podívala a zkonstatovala: „Buďte ráda, že jsme ho vůbec zařadili. Jinak byste stála.“ Asi tak nějak se cestuje v ledovce.

Kdy jste zažila poslední bílé Vánoce?

Před pěti lety v Kalifornii. Zcela výjimečně tam pětadvacátého, kdy se u nich slaví Štědrý den, nasněžilo.“

Vaše Zuzana Bubílková

11.12.2018

Nejraději bych vstávala až vstanu!

Posouvá Zuzana Bubílková ráno budík? A jaké bylo její nejhorší vstávání?
10.12.2018

Dálniční poplatky nerušit. Ale ani nezdražovat, kvalita dálnic si to nezaslouží.

Má Zuzana Bubílková dálniční známku? A měly by být dálnice zdarma?
07.12.2018

Lepší dvacka v hrsti než blecha v srsti

Milionové pátky na Impulsu začínají, dnes se výherkyně rozhodla neriskovat a vzít si jistých dvacet tisíc. Jak to má Zuzana Bubílková? Zariskovala by nebo také raději sáhla po jistotě?
06.12.2018

Možnost podnikat mladým závidím!

Co říká Zuzana Bubílková na podnikání mladých? A co říká na to, že dnešní mladí tráví tolik času na sociálních sítích?
05.12.2018

Vánoční písně už neznamenají to, co kdysi

Kterou vánoční píseň má Zuzana Bubílková nejraději? A lákají ji k nákupu dárků?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.