Nejkrásnější pláže světa

Publikováno: 18.12.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na nejkrásnější pláže světa. Které vítězí v žebříčcích a které jsou ty nejlepší podle něj?

Pokud ve hře Haló, tady Impulsovi vyhrajete ten milion, tak už můžete začít plánovat letní dovolenou a Jirka vám poradí, na jaké pláži ho utratit...

Právě proto, že máme teď zimu, tak je možná dobré si připomenout některé letní plážové idylky. Já chci mluvit o tom, že světové společenství, takové různé instituce, často hodnotí kvalitu pláží nebo jak jsou pláže hezké, přitažlivé, čisté a podobně. Existuje velké množství žebříčků a nedávno vyšel jeden další, který hovoří o tom, že Navagio, to je taková ta úžasná pláž na Zakynthosu, která je známá tím, že je tam sluneční svit asi 265 dní v roce, jsou tam takové oslnivé útesy, je tam vrak lodi a je tam pláž přístupná pouze po moři, je teď pláž číslo jedna.

Tak tu nejhezčí už máme, co ty další?

Whitehaven ve státě Queensland v Austrálii, to je pláž číslo dvě. Ta je přístupná pouze z helikoptéry a z hydroplánu, tu já znám také pouze pohledem z letadla. Potom třeba Hidden beach je skrytá pláž v oblasti jihovýchodní Asie. Praia do Sancho, brazilská pláž je na čtvrtém místě. A pátá pláž je Tulum, tu mám velmi rád, protože tam jsou ty úžasné mayské památky v Mexiku. Šestá je dokonce Turks a Caicos, a to je pláž, která zpravidla vyhrává první místo v různých hodnoceních. A kdybych měl ještě dokončit ten můj seznam, tak bych měl třeba říci, že Seven Mile Beach na Caymanech, na které jsem byl teď nedávno, ta je také ještě v žebříčku. A poslední, desátá, je Varadero a ta je na Kubě, relativně nedaleko od hlavního města Kuby.

A já vsadím boty, že ty rád na pláži úplně bez nikoho, nevím, jestli bez ničeho...

Já mám zpravidla rád pláže, které jsou bez lidí a bez hotelů, takové ty syrové, přírodní pláže. Těch znám hodně, někdy ani nemají pojmenování, anebo je znají jen místní lidé. Kdybych měl ale jmenovat ty pláže z těch známých pláží, já bych asi jmenoval Seven Mile Beach na Jamajce. Líbí se mi také La Concha tady v Evropě, ve Španělsku. A to by tak možná mohlo stačit. Každá pláž, která je čistá, je na ní málo lidí, je zde čistá, krásná voda, tak je určitě malebná a pohádková.

28.12.2018

V Maroku zažijete neuvěřitelnou orientální atmosféru

I dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Maroka, tentokrát hlavně do měst, která ho okouzlila.
27.12.2018

Největším lákadlem Maroka je příroda

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Maroka, kde si užijete nejen zajímavá města, ale hlavně pozoruhodnou přírodu.
20.12.2018

Toronto je moderní, čisté a luxusní město

Jirka Kolbaba nám dnes představil kanadské město Toronto, ve kterém najdeme mnoho fenoménů.
19.12.2018

Po stopách indiánů...

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali po stopách indiánů, a to nejen těch z knih Karla Maye, ale i těch skutečných.
17.12.2018

Zanzibar má úžasné pláže, památky i místní lidi

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Zanzibaru, kde si on sám užil nejen pláží, ale také památek a místních lidí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.