Když uvíznete v hodinové koloně...

Publikováno: 16.12.2018 07:00
Základem je počítat s tím, že v počasí, které u nás v posledních dnech vládne, můžete zůstat viset na dlouhé hodiny kdekoliv.

I když nemusíte zrovna pospíchat, po čase snadno propadnete panice a začnete jednat zkratkovitě. Jak tomu předejít poradil policejní psycholog poručík David Štěpánek: „Pokud je to možné, vždy zůstávat ve vozidle. Vyčkávat na příjezd policie, která bude celou kolonu korigovat. Rozhodně nevystupovat z vozidla nesnažit se zjišťovat co se děje. Toto chování muže hraničit s ohrožením života.“

Nezapomínejte na to, že hned, jak dojedete do kolony, je potřeba vytvořit záchranářskou uličku, která se v tomto případě bude hodit i pro silničáře. Takže všichni, co jsou na levé straně, co nejvíc doleva, všichni ostatní doprava. Stejně to platí i ve městech.

Co si pro případy bivakováni v koloně připravit nejenom do auta, jsme se zeptali odborníka Besipu Mirka Charouze: „Zajet na pumpu pokud vím, že není co pít. Koupit si zásobu třeba sušenek a vody. Zbytečně netelefonovat. Muže být potřeba si zavolat pomoc v nouzi. Předvídat.“ Také si nezapomeňte do kufru auta přihodit deku, nebo i spacák pokud by šlo opravdu do tuhého.

Jestli se chystáte vyrazit na hory, tak určitě se sněhovými řetězy, které vždy patří na hnací nápravu. Jejich nasazováni si raději vyzkoušejte na nečisto, dřív, než je budete, třeba po tmě, potřebovat rychle nasadit. Když ani to nepomůže a sjedete ze silnice, je dobré mít v autě skládací vojenskou lopatku a improvizovat. To znamená umožnit kolům se do něčeho opřít, takže pod kola nalámat třeba větvě jehličnanů, protože kyblík se štěrkem s sebou asi nevozíte.

Šťastnou cestu a pěknou adventní neděli přeje Marek 007!

Zdroj perexového obrázku MAFRA

23.12.2018

Jak postupovat, pokud vám někdo na parkovišti odře auto?

Náš dopravní expert Marek 007 nechává vánoční nákupy na poslední chvíli, kdy parkoviště praskají ve švech. A to se vůbec nemusí vyplatit. Problémy s odřeným nebo ťuknutým autem, je to poslední, co by se mělo o Vánocích řešit.
09.12.2018

Prodáváte nebo kupujete auto? Nezapomeňte na včasný přepis!

Změny v registru vozidel už si naštěstí nemusíte vyřizovat jen na úřadech v místě bydliště nebo sídla firmy, jak tomu bylo dřív, stačí zajít na jakýkoliv úřad obce s rozšířenou působností.
02.12.2018

Na parkovištích neplatí vždy stejná pravidla jako na běžných silnicích

Marek oo7 se zaměřil na silniční pravidla na parkovištích u nákupních center a v parkovacích domech. V některých případech neplatí stejné předpisy jako na běžných silnicích.
25.11.2018

Nezapomeňte připravit své auto na zimu!

Připravit auto na zimu tak, abyste nezůstali někde viset, není nic složitého. Stačí nezapomenout na několik základních pravidel, která má v malíčku náš dopravní expert Marek 007.
18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.