Karel Svoboda by oslavil osmdesátiny…

Publikováno: 16.12.2018 06:45
Dvě výročí, jedna novinka. To je menu dnešního vydání pořadu mistra hudebních omáček, Petra Vondráčka. Pořadu o domácí muzice.

Buďte pozdraveni, na stříbrnou neděli. Zítra má padesátiny písnička Václava Neckáře „Čaroděj Dobroděj“. Pamatuju si ji z dětství z rádia, teď je to melodie léty prověřená. Zlatá, česká, klasická. Uteklo to.

Nejvýznamnější výročí nadcházejícího týdne se však váže ke středě 19. prosince. V ten den to bude 80 let, co se narodil legendární hudební skladatel Karel Svoboda. K jeho nedožitému jubileu připravíme do vysílání Impulsu speciál. Vzpomínáme, Karle.

A teď něco novějšího. Ještě jsme tu neměli Marka Ztraceného. Jeho nahrávka „To se mi líbí“ je sice už listopadová, ale teprve teď na ní zbyl prostor. Připomínám, že se Marek příští rok objeví na našem Českém mejdanu s Impulsem. Vstupenky si můžete pořídit pod vánoční stromeček, na adrese www.ticketportal.cz.

No, a hotovo. Díky za pozornost, za týden na slyšenou!

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

20.01.2019

Tohle jsou noví Mirai. A znějí skvěle!

Jedna novinka a série výročí. Takový je obsah dalšího dílu pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika. Připravuje mistr hudebních omáček Petr Vondráček.
13.01.2019

Tak kdo? Boj o Eurovizi míří do finále!

Dnešní vydání pořadu Zlatá česká klasika i nová česká muzika reflektuje každoroční soupeření domácích interpretů o účast na pěvecké soutěži Eurovision Song Contest. Pokračuje Petr Vondráček.
06.01.2019

Ať žije Pomeranč!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další díl pořadu o domácí muzice. Zn: Zaostřeno na novou českou muziku!
30.12.2018

Tohle jsou naše hudební tipy na Silvestra

Poslední den v roce obvykle přináší uvolněnější atmosféru, oči přivřeme i nad nějakou tou skleničkou. Na otázku, jakou hudbu si k tomu pustit, odpoví muž nanejvýš povolaný – mistr hudebních omáček, Petr Vondráček.
23.12.2018

Michal Hrůza natočil novou filmovou písničku

Předposlední vydání pořadu o domácí muzice v roce 2018 mělo být hlavně o Vánocích. Záměry autora pořadu, Petra Vondráčka, však přebila jedna novinka a dvě výročí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.