Jirka Kolbaba se chystá na 32. olympijské hry do Tokia!

Publikováno: 04.12.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do Tokia, kde se v roce 2020 odehrají 32. olympijské hry. Zavzpomínal i na hry, které zde proběhly v roce 1964 a které byly pro naše sportovce velmi úspěšné.

Pokud se mrknutím nebo mžiknutím oka chcete dostat na osu New York - Rio - Tokio, tak se vždy pravidelně ráno v tomto čase hlásí Jirka Kolbaba, který už má vstupenky na olympiádu. Tu příští. Ale ať nepředbíháme...

Ano, my si většinou povídáme o tom, co se událo, přibližujeme si místa, která jsem navštívil, ale dneska chci přiblížit místo, kde jsem sice už několikrát byl, ale jeden projekt, který teprve bude. Já chci mluvit o Japonsku, o Tokiu a o olympijských hrách, které se v roce 2020 právě do Tokia připravují. Budou to 32. olympijské hry v zemi vycházejícího slunce, také se jí říká země pod sopou Fudži-san. Já jen připomenu, že 32. olympijské hry v Tokiu budou 24.7. až 9.8. 2020 a že do programu těchto her se vrací třeba baseball, softball...

Počkej, ale já jsem si myslela, že v Tokiu už hry byly.

Je to pravda, dokonce už pět měst světa už mělo olympiádu dvakrát a v Tokiu byla 18. olympiáda v roce 1964. A připomenu všem našim posluchačům, že zde Věra Čáslavská získala třikrát zlato a také zlato získal dráhový cyklista Jiří Daler nebo Hans Zdražila ve vzpírání. A Josef Odložil, to byl kdysi můj národní trenér, když jsem dělal atletiku, tak ten tady získal stříbro na 1500 metrů. My, Češi, jsme tenkrát byli velmi úspěšní, protože jsme v Tokiu získali čtrnáct medailí a byli jsme devátá úspěšná země. Tenkrát bylo zajímavé, soutěžilo se v devatenácti sportech, ale při té olympiádě, na kterou se teď připravujeme, myslím tím sportovci, návštěvníci možná také trochu, bude už třicet tři sportů, což je úžasné.

Takže už máš vstupenky a zajištěné ubytování...

Nevím, jak to teď říci, abych někoho nepopudil, ale už jsem si objednal vstupenky i bydlení.

 

10.12.2018

Jezero Bajkal je třicet milionů let staré

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k nejstaršímu a nejhlubšímu jezeru světa - Bajkalu.
07.12.2018

Nauru byl luxusní kout světa, dnes je z něj chudá zem

Dnešní vysílání Jirky Kolbaby bylo smutnější, to proto, že nás zavedl do Nauru, které sice bývalo velmi bohatou zemí, dnes je zde ale jen bída.
06.12.2018

Na Maltě žila několik let Adina Mandlová

Jirka Kolbaba nám dnes představil nejmenší stát evropské unie - Maltu. Jak moc je zde cítit rytířská kultura a jaká slavná česká herečka zde žila?
05.12.2018

Jirka Kolbaba našel peklo!

Protože je dnes svatý Mikuláš, ke kterému neodmyslitelně patří čert, zajímalo nás, kde se nachází peklo.
03.12.2018

Roatán je ráj dobrého jídla a přírodních scenérií

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na ostrov Roatán, kde si nejen pochutnáte na vynikajícím jídle, ale také si užijete úžasné přírodní scenérie.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.