Politik se jen těžko vyhne alkoholu, řekl předseda ČSSD Jan Hamáček

Publikováno: 04.12.2018 13:33
Další díl našeho adventního apolitického speciálu. Tentokrát s předsedou ČSSD a ministrem vnitra, Janem Hamáčkem.

Druhým hostem našich adventních rozhovorů s šéfy všech sněmovních stran byl předseda ČSSD Jan Hamáček. Prohlásil, že politik se alkoholu vyhne jen těžko: „Součástí naší práce je třeba účast na různých diplomatických akcích. K tomu patří i přípitek. Pokaždé je to i o nějakém vínu.“

Hamáček na sebe prozradil i to, že kvůli politice neustále přibírá na váze: „Člověk celý den nestíhá a pak má hlad večer. To samozřejmě není správné.“ Šéf ČSSD ale řekl, že se jedné neřesti dokázal alespoň částečně zbavit. Krabičku cigaret si už nekoupí: „Objevil jsem kouzlo elektronické cigarety. Přiznávám závislost na nikotinu, ale přijímám ho trošku zdravěji.“

Volný čas tráví hlavně s rodinou. Proto ho mrzí, že vláda často jedná už brzy ráno a své děti nemůže odvézt do školy: „Když se scházíme od šesti, tak musím vstávat už v půl páté a nemám to srdce své děti budit.“ O Vánocích ale bude všechno jinak: „Já jsem od svých kluků dostal dárek ke svým čtyřicetinám. Je to Lego, tak ho budu skládat.“

11.12.2018

Předseda ODS Petr Fiala na Impulsu vyprávěl vtipy!

Hostem našich adventních rozhovorů s předsedy sněmovních stran byl předseda ODS Petr Fiala. Ten nejdříve odmítal, že by uměl vyprávět vtipy, ale nakonec k veselým historkám svolil.
10.12.2018

Jiří Pospíšil: V soukromí rád použiju vulgární slova

V pondělním rozhovoru Zuzana Bubílková v rámci adventních nepolitických rozhovorů vyzpovídala předsedu TOP 09 Jiřího Pospíšila. Ten připustil, že se v soukromí a na veřejnosti chová odlišně. „V politice se snažím působit seriozně a věcně argumentovat. Na druhou stranu v soukromí rád použiju tvrdší slovo. Když se na nějakou situaci hodí vulgárnější termín, tak ho klidně použiju, pokud se to hodí." Slovník čestného předsedy strany Karla Schwarzenberga Jiří Pospíšil omlouval. „Karel je svébytná osobnost. Se svým věkem, původem, lidovou moudrostí si může dovolit věty a výrazy, které bych si já jako elév dovolit nemohl. Ke Karlovi se ty výrazy do určité míry hodí."
07.12.2018

Andrej Babiš: Za mlada jsem dělal diskotéky

Hostem adventntích rozhovorů s šéfy sněmovních stran byl předseda hnutí ANO, Andrej Babiš. S moderátorkou Zuzanou Bubílkovou si povídal o čistě nepolitických tématech.
06.12.2018

Hlídal jsem dva české prezidenty, řekl předseda hnutí STAN Petr Gazdík

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík si v adventním rozhovoru zanotoval první tóny známé koledy Narodil se Kristus pán. Ke stejné věci pak vyzval následujícího hosta - předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše.
05.12.2018

Tři děti u nás ještě nemusí být konečná, řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Trojnásobný otec a předseda KDU-ČSL to řekl Zuzaně Bubílkové v našich adventních rozhovorech s předsedy sněmovních stran. Poslední slovo ale bude mít pochopitelně paní Bělobrádková. Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.