Politik se jen těžko vyhne alkoholu, řekl předseda ČSSD Jan Hamáček

Publikováno: 04.12.2018 13:33
Další díl našeho adventního apolitického speciálu. Tentokrát s předsedou ČSSD a ministrem vnitra, Janem Hamáčkem.

Druhým hostem našich adventních rozhovorů s šéfy všech sněmovních stran byl předseda ČSSD Jan Hamáček. Prohlásil, že politik se alkoholu vyhne jen těžko: „Součástí naší práce je třeba účast na různých diplomatických akcích. K tomu patří i přípitek. Pokaždé je to i o nějakém vínu.“

Hamáček na sebe prozradil i to, že kvůli politice neustále přibírá na váze: „Člověk celý den nestíhá a pak má hlad večer. To samozřejmě není správné.“ Šéf ČSSD ale řekl, že se jedné neřesti dokázal alespoň částečně zbavit. Krabičku cigaret si už nekoupí: „Objevil jsem kouzlo elektronické cigarety. Přiznávám závislost na nikotinu, ale přijímám ho trošku zdravěji.“

Volný čas tráví hlavně s rodinou. Proto ho mrzí, že vláda často jedná už brzy ráno a své děti nemůže odvézt do školy: „Když se scházíme od šesti, tak musím vstávat už v půl páté a nemám to srdce své děti budit.“ O Vánocích ale bude všechno jinak: „Já jsem od svých kluků dostal dárek ke svým čtyřicetinám. Je to Lego, tak ho budu skládat.“

07.12.2018

Andrej Babiš: Za mlada jsem dělal diskotéky

Hostem adventntích rozhovorů s šéfy sněmovních stran byl předseda hnutí ANO, Andrej Babiš. S moderátorkou Zuzanou Bubílkovou si povídal o čistě nepolitických tématech.
06.12.2018

Hlídal jsem dva české prezidenty, řekl předseda hnutí STAN Petr Gazdík

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík si v adventním rozhovoru zanotoval první tóny známé koledy Narodil se Kristus pán. Ke stejné věci pak vyzval následujícího hosta - předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše.
05.12.2018

Tři děti u nás ještě nemusí být konečná, řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Trojnásobný otec a předseda KDU-ČSL to řekl Zuzaně Bubílkové v našich adventních rozhovorech s předsedy sněmovních stran. Poslední slovo ale bude mít pochopitelně paní Bělobrádková. Podívejte se na video.
03.12.2018

Nekouřit mi vydrželo přesně 61 hodin, říká šéf pirátů Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš odstartoval náš seriál adventních nepolitických rozhovorů se šéfy sněmovních stran. Řeč byla například o jeho neúspěšném pokusu přestat kouřit. Moderátorka Zuzana Bubílková se zajímala také o jeho soukromí, nebo o to, jak si udržuje své dredy.
29.11.2018

Uzavření hranic by bylo krokem zpátky, říká starostka hraniční obce

Německá spolková země Sasko pohrozila uzavřením hranic s Polskem a Českou republikou kvůli zvýšené kriminalitě na německé straně. Jak by tato změna mohla ovlivnit hraniční obec Vejprty, řekla Zuzaně Bubílkové starostka Jitka Gavdunová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.