Jaké poklady se dají najít při stěhování

Publikováno: 09.12.2018 09:00
Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Dalo by se o tom polemizovat, každopádně stěhování je záležitostí náročnou, což poznala i Monika Vrchotová.

Za těch 22 let v Praze jsem se stěhovala asi 8x. Jednou se to tak seběhlo, že jsem změnila bydliště 3x za 2 měsíce. Tehdy jsem ale měla pouze oblečení, peřiny a pár kusů nádobí. Před třemi lety jsem ovšem stěhovala kompletně zařízený byt, a to jsem si vážně mákla. A měla bych radu pro všechny rodiče s malými dětmi – nikdy nebalte hračky v jejich přítomnosti!! Já tu chybu udělala a trvalo to 6 hodin! To bylo pořád: "Jé, to jsem zapomněla, že mám,“ „jé, to jsem hledala“ nebo „tohle si nechám, jo, mami?“ Nepomohlo vysvětlování, že si s tím aspoň 3 roky nehrála!! A vše završilo, když jsem Bety řekla, že ten pejsek na vodítku nefunguje a že ho vyhodíme! Bety prohlásila, že je od ježíška a že se s ním bude aspoň mazlit a hladit ho. A přestože jsme věnovaly 2 pytle hraček na charitu, do nového bytu jsme převážely pytel plyšáků, pytel plastových zvířátek a 2 velké a 3 menší krabice plné hraček a her, protože asistentka Bety odmítla cokoli vyhodit.

Taky bych doporučovala průběžně vyhazovat vše, co nepoužíváte – což se ne každému povede. Já se nestačila divit, co všechno se dá nashromáždit za 10 let v bytě 1+1. Taky je dobré sledovat, co všechno a kam ukládá vaše drahá polovička. Já například našla nahoře ve špajzce, kam jsem nedosáhla, takových pokladů – od ploutví, které Tonda nikdy nepoužil, přes starou hokejovou výstroj až po nefunkční přímotopy. A vrchol všeho byl, když jsme rozmontovali velkou šatní skříň a za ní jsem objevila rozloženou starou skříň, o které jsem si myslela, že ji Tonda před pěti lety vyhodil. Takže ke všem těm desítkám krabic, pytlů, skříni, pračce, dvěma postelím, gauči a stolu se židlemi, přibyla ještě skříň, která měla být už dávno pryč. A protože jsme bydleli ve 4. patře bez výtahu, tak jsem Tondovi nahoru fakt moc poděkovala. Nakonec jsme to ale s kamarády a rudlem zvládli všechno snést dolů za jedno odpoledne.

Pokud možno pohodové stěhování všem, kteří se na něj chystají, přeje Monika Vrchotová.

30.12.2018

Silvestr – čas rekapitulace a nových vyhlídek

Zítra se rozloučíme s rokem 18. Řada lidí na Silvestra bilancuje uplynulý rok, podobně jako Monika Vrchotová.
23.12.2018

Jak může vypadat vánoční překvapení

Už zítra večer budeme rozbalovat dárky. U dětí je radost v podstatě zaručená, potěšit dospělé členy rodiny se ale ne vždy podaří. Párkrát to zažila i Monika Vrchotová.
16.12.2018

Hokejový fanoušek těžký život má

Naše hokejisty čeká dnes v Rusku poslední vystoupení na Chanel One Cupu. Před sedmi lety jim v Moskvě fandila i Monika Vrchotová, pro kterou to byl nezapomenutelný zážitek.
02.12.2018

Zaspat může každý, ale zapomenout jít do práce?

Každý z nás někdy v životě zaspal. Zatímco pro školáky to může být dobrá výmluva, jak prošvihnout písemku plánovanou na první hodinu, v zaměstnání už to tak hladce projít nemusí. Nečekaný budíček měla párkrát i Monika Vrchotová.
25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.