Jak může vypadat vánoční překvapení

Publikováno: 23.12.2018 10:00
Už zítra večer budeme rozbalovat dárky. U dětí je radost v podstatě zaručená, potěšit dospělé členy rodiny se ale ne vždy podaří. Párkrát to zažila i Monika Vrchotová.

Jak jistě sami uznáte, vybrat dárek pro rodiče může být pěkný oříšek. Já vždycky dlouho dumala, a když jsem to pak vymyslela, těšila jsem se, jak naše překvapím. Pak ale překvapil otec mě, svou reakcí. Třeba když jsem mu koupila cd-přehrávač – v té době to byla horká novinka, flashky ještě neexistovaly, a on mi po rozbalení řekl, k čemu mu to bude, že si před týdnem koupil nový videorekordér. Asi po dvou týdnech ho ale zapojil a filmy už sledovat jen z CDéčka. Nebo jsem mu jednou pořídila voucher do masážního salonu, protože si neustále stěžoval, jak ho bolí záda. Tehdy mi řekl, že se před žádnou cizí ženskou svlíkat nebude, že mu stačí, když ho – jako vždycky – pošlapu a bude to dobrý. A voucher přenechal mámě, která si masáž naopak velmi užila.

I mě ale rodina občas překvapila. Třeba můj bratr daroval Bětce bundu – krásnou, to zas jo. Ale buď si popletl, kolik jí je nebo měl pocit, že je Bety čahoun. Byla to velikost na 12 let, Bety ale tehdy bylo 6.

A taky máma mě dostala. Přijela si pro Bětku na vánoční prázdniny a na nádraží mi předala tašku s dárky. Já ji doma položila v předsíni a ulehla na gauč, abych si vychutnala bezdětné chvilky. Ráno po probuzení mě pak do nosu praštil podivný puch. Tak jsem v pyžamu lítala po bytě a zkoumala, odkud to jde. Po půlhodině mě napadlo kouknout do tašek od mámy a byla jsem u zdroje. Máma se totiž rozhodla mě i tchýni Hele darovat něco typicky moravského – a sice tvarůžky! Každé asi šest balení různých příchutí – s česnekem, kmínem, paprikou a podobně. Až když jsem ty tvargle našla, tak mi došlo, že mi máma na nádraží vlastně říkala něco o tom, abych ty tašky dala raději na balkon. Ale i v předsíni vydržely a já si pak dopřála vánoční tvarůžkové hody.

Voňavý, veselý a hlavně klidný Štědrý den vám přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

30.12.2018

Silvestr – čas rekapitulace a nových vyhlídek

Zítra se rozloučíme s rokem 18. Řada lidí na Silvestra bilancuje uplynulý rok, podobně jako Monika Vrchotová.
16.12.2018

Hokejový fanoušek těžký život má

Naše hokejisty čeká dnes v Rusku poslední vystoupení na Chanel One Cupu. Před sedmi lety jim v Moskvě fandila i Monika Vrchotová, pro kterou to byl nezapomenutelný zážitek.
09.12.2018

Jaké poklady se dají najít při stěhování

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Dalo by se o tom polemizovat, každopádně stěhování je záležitostí náročnou, což poznala i Monika Vrchotová.
02.12.2018

Zaspat může každý, ale zapomenout jít do práce?

Každý z nás někdy v životě zaspal. Zatímco pro školáky to může být dobrá výmluva, jak prošvihnout písemku plánovanou na první hodinu, v zaměstnání už to tak hladce projít nemusí. Nečekaný budíček měla párkrát i Monika Vrchotová.
25.11.2018

Pořízení pejska si pořádně promyslete

Blíží se Vánoce a někdo z vás si možná pohrává s myšlenkou na štěňátko. Pracovníci útulků každý rok apelují, aby si to případní zájemci opravdu pořádně rozmysleli. A za pravdu jim dává i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.