Dvěma hitům ze Semaforu bude 55

Publikováno: 02.12.2018 06:45
Mistr hudebních omáček Petr Vondráček nachystal další přehled novinek a výročí. Spojovací linkou je zlatá česká klasika i nová česká muzika.

Hezkou neděli, ve středu to bude neuvěřitelných 55 let, co Karel Gott vydal písničku, o jejímž osudu se v divadle Semafor hlasovalo! Ano, řeč je o titulu „Oči má sněhem zaváté“. A dobře, že to dopadlo, protože je to jeden z největších hitů naší historie.

Zajímavé je, že na stejném místě vznikla a ve stejný den vyšla také následující nahrávka. Jmenuje se „Zčervená“, zpíval Jiří Jelínek.

Obě skladby jsou z pera autorské dvojice Suchý/Šlitr, obě ke slyšení na našem druhém programu. Český Impuls vysílá na AM 981 kHz nebo na www.impuls.cz.

Teď trocha novoty: jeden vánoční Vašo Patejdl jako připomínka jeho tvorby pro pohádku „Když draka bolí hlava“. Text napsal Petr Šiška.

A pak Michal Hrůza, který uctil klasika české hudby Radima Hladíka. Jeho 15 let starý studiový záznam, při kterém vznikl kytarový part a melodie, doplnil Michal vlastním textem. „Probuzení“ se to jmenuje.

Všechno bylo řečeno, za týden jedeme dál. Díky za pozornost, Petr Vondráček.

Zdroj perexového obrázku: M. Čálek/Semafor

06.01.2019

Ať žije Pomeranč!

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček připravil další díl pořadu o domácí muzice. Zn: Zaostřeno na novou českou muziku!
30.12.2018

Tohle jsou naše hudební tipy na Silvestra

Poslední den v roce obvykle přináší uvolněnější atmosféru, oči přivřeme i nad nějakou tou skleničkou. Na otázku, jakou hudbu si k tomu pustit, odpoví muž nanejvýš povolaný – mistr hudebních omáček, Petr Vondráček.
23.12.2018

Michal Hrůza natočil novou filmovou písničku

Předposlední vydání pořadu o domácí muzice v roce 2018 mělo být hlavně o Vánocích. Záměry autora pořadu, Petra Vondráčka, však přebila jedna novinka a dvě výročí.
16.12.2018

Karel Svoboda by oslavil osmdesátiny…

Dvě výročí, jedna novinka. To je menu dnešního vydání pořadu mistra hudebních omáček, Petra Vondráčka. Pořadu o domácí muzice.
09.12.2018

Nejenom do reklamy - Chinaski a Katarina Knechtová mají společný hit!

Už to tak vypadá, že i nová sestava populární české skupiny bude natáčet skvělé písničky. Čerstvý vánoční počin party kolem Michala Malátného zní velmi slušně. Pokračuje Per Vondráček.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.