Dvěma hitům ze Semaforu bude 55

Publikováno: 02.12.2018 06:45
Mistr hudebních omáček Petr Vondráček nachystal další přehled novinek a výročí. Spojovací linkou je zlatá česká klasika i nová česká muzika.

Hezkou neděli, ve středu to bude neuvěřitelných 55 let, co Karel Gott vydal písničku, o jejímž osudu se v divadle Semafor hlasovalo! Ano, řeč je o titulu „Oči má sněhem zaváté“. A dobře, že to dopadlo, protože je to jeden z největších hitů naší historie.

Zajímavé je, že na stejném místě vznikla a ve stejný den vyšla také následující nahrávka. Jmenuje se „Zčervená“, zpíval Jiří Jelínek.

Obě skladby jsou z pera autorské dvojice Suchý/Šlitr, obě ke slyšení na našem druhém programu. Český Impuls vysílá na AM 981 kHz nebo na www.impuls.cz.

Teď trocha novoty: jeden vánoční Vašo Patejdl jako připomínka jeho tvorby pro pohádku „Když draka bolí hlava“. Text napsal Petr Šiška.

A pak Michal Hrůza, který uctil klasika české hudby Radima Hladíka. Jeho 15 let starý studiový záznam, při kterém vznikl kytarový part a melodie, doplnil Michal vlastním textem. „Probuzení“ se to jmenuje.

Všechno bylo řečeno, za týden jedeme dál. Díky za pozornost, Petr Vondráček.

Zdroj perexového obrázku: M. Čálek/Semafor

16.12.2018

Karel Svoboda by oslavil osmdesátiny…

Dvě výročí, jedna novinka. To je menu dnešního vydání pořadu mistra hudebních omáček, Petra Vondráčka. Pořadu o domácí muzice.
09.12.2018

Nejenom do reklamy - Chinaski a Katarina Knechtová mají společný hit!

Už to tak vypadá, že i nová sestava populární české skupiny bude natáčet skvělé písničky. Čerstvý vánoční počin party kolem Michala Malátného zní velmi slušně. Pokračuje Per Vondráček.
25.11.2018

Poslechněte si novinku od Kristíny

Žijeme českou muzikou! Nedělní pořad o zlaté české klasice a nové české muzice připravuje Petr Vondráček.
18.11.2018

Poslechněte si novinku Dary Rollins

Události, novinky a výročí. Takové zadání má pravidelný nedělní pořad Petra Vondráčka. Pořad o domácí muzice.
11.11.2018

Česká muzika: Tři novinky za jediný týden

Mistr hudebních omáček Petr Vondráček poskládal další vydání pořadu o české a slovenské muzice.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.