Do Brixenu se Jirka Kolbaba jezdí klanět a lyžovat

Publikováno: 14.12.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes zavezl do Brixenu, tedy do Itálie a Rakouska. Tam jezdí nejen lyžovat a pochutnávat si na místní kuchyni, ale také se klanět pomníku Karla Havlíčka Borovského.

Byli jste někdy v Brixenu? Třeba v Bolzanu? Je to kousek Itálie, kousek Rakouska, je to fajnové a je to super, říká Jirka Kolbaba, který se tam jezdí klanět, ale také lyžovat.

Jen připomenu, že Brixen je pozoruhodné město v provincii Bolzano, v tom údolí Isarco. Je to dvacetitisícové městečko a pozor, dvě třetiny obyvatel mluví německy, takže tady se opravdu mluví německy více než italsky. Ještě jsme na samém severu Itálie. Mají tady nádherné historické kulturní centrum. Jsme ve výšce 560 metrů nad mořem a jsme jen 45 kilometrů od Brennerského průsmyku, na té hranici právě Rakousko-italské. A já připomenu nejdůležitější věc, která by nás mohla jako Čechy zajímat, v letech 1851 až 1855 tady žil Karel Havlíček Borovský a vždycky, když tu jsem, tak jdu k jeho domu, vyfotím si ho a jaksi se pokloním jeho památce a něco si o něm přečtu.

A co ta lyžovačka? Já tam jezdím lyžovat na sever Itálie.

Já tam znám několik svahů, ale hlavně jezdím do místa, které se jmenuje Plose, ten kopec se jmenuje Plose. Jsou tam kolem mě kopce Monte Telegrafo nebo Monte Pascolo. Jsou to kopce kolem dvou, dvou a půl kilometru výšky. Je tam dost často opravdu naprosto uspokojivá vrstva sněhu, málokdy jsem zažil, že bych byl nespokojený se sněhovou pokrývkou, já tam jezdím do takového parkhotelu ve výšce 1900 metrů, je to úplně na konci cesty, takže už se dál nedá dojít a dál už jezdím jenom na běžkách, nebo mám sněžnice, nebo si tam chodím zaběhat pěšky a hodně tam fotografuji.

To hodně vyhládne člověku, že?!

Já si asi nejvíce užívám těstoviny a když jsem nedávno zjistil, že Italové rozlišují čtyři sta druhů těstovin, dokonce více než čtyři sta, tak jsem úplně padl na zadek, jak se lidově říká. To mě velmi překvapilo. Když jsem poprvé ochutnal rizoto v Itálii, od té doby vím, jaké si mám dávat rizoto v České republice. Do teď jsem znal jen rizoto ze školní družiny a to nebylo nic moc. Italské rizoto má úplně jinou konzistenci, barvu a chuť a začalo mi nesmírně chutnat. Rizoto má tradici třeba v Lombardii nebo v Piemonte, to znamená na severu Itálie. A protože jsem na to sladké, tak si občas dám panna cottau nebo třeba tiramisu. Tiramisu pochází z Toskánska a tiramisu si dávám možná úplně nejčastěji ze všech italských pochutin.

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

17.12.2018

Zanzibar má úžasné pláže, památky i místní lidi

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do Zanzibaru, kde si on sám užil nejen pláží, ale také památek a místních lidí.
13.12.2018

Havajská fauna je nesmírně bohatá

Jirka Kolbaba nám dnes představil havajské živočichy, a to jak ty suchozemské, tak ty vodní.
12.12.2018

Mexico city bylo postaveno na ruinách prastarých kultur

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do hlavního města Mexika, do Mexico city, kde je sice zvýšená kriminalita, jeho bohatá historie ale stojí i přesto za to.
11.12.2018

Jirka Kolbaba s námi vysílá už patnáct let!

Jirka Kolbaba vypráví své cestovatelské zážitky do éteru Rádia Impuls už patnáct let, a tak nás zajímalo, jestli chtěl být vždy cestovatelem nebo jestli už se někdy na svých cestách zamiloval.
10.12.2018

Jezero Bajkal je třicet milionů let staré

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k nejstaršímu a nejhlubšímu jezeru světa - Bajkalu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.