Velké Antily v Karibiku nikoho nezklamou

Publikováno: 15.11.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval na bílé pláže s palmami, na místo plné kultur, barev a chutí, na Velké Antily v Karibiku.

Nerad bych Kolbabovi vypálil rybník, teda oceán, teda moře? No, to je jedno, prostě jsme v Karibiku. Náš Jirka se dnes hlásí z Antil.

Dneska jsme v bájném a současně romantickém a přitažlivém Karibiku. Velké Antily, to je taková skupina ostrovů mezi Karibským mořem, Yucatánem, Mexickým zálivem, Floridou a Bahamským souostrovím. Toto velké souostroví tvoří Kuba, Hispaniola, Jamajka a Portoriko. Pouze tyto čtyři hlavní ostrovy. Ale přidružuje se k tomu ale ještě někdy souostroví, kterému říkáme Kajmanské ostrovy. A když jsem jmenoval Hispaniolu, tak ještě připomenu, že ta je dělená na Haiti a Dominikánskou republiku. Dominikánskou republiku zná možná nejvíce našich posluchačů, protože sem jedzí české cestovky a vozí sem turisty, kteří chtějí Karibik poznat.

A ty jsi navštívil všechny ty ostrovy?

Ano, navštívil, i ty Kajmanské ostrovy jsem navštívil, plus nějaké další přidružené, které tady k těm velkým ostrovním skupinám a nebo solitérním ostrovům přináleží. Je tady mnoho kultur, mnoho barev, mnoho kuchyní a mnoho velkých zážitků. Tady se nezklameme, protože tady najdeme ty pověstné bílé pláže s těmi palmičkami, tak, jak nás to láká, když jedeme někam na dovolenou k moři a nebo máme ty touhy toto všechno vidět, prožít a zažít a na takových místech se rekreovat.

A ten tvůj nejoblíbenější?

Portoriko s hlavním městem San Juan, tam jsem byl vždycky totálně nadšený, protože Portoriko je opravdu přírodní skvost a mluví se tady takovým zajímavým jazykem Papiamento, ale také anglicky a španělsky. Já jsem si Portoriko oblíbil zejména, už jsem to možná někdy říkal u nás v rádiu, ale znovu to připomenu, protože jsem miloval a mám dodnes rád muzikál West Side Story a tam ta skupina těch Portorikánců vedena Bernardem, tak ta mě vždycky přitahovala, a proto jsem chtěl poznat Portoriko. Tak jsem si několikrát do tohoto místa také zaletěl a dokonce jsem to tady obeplouval loděmi a byl to velký zážitek.

19.11.2018

Při stopování lva u řeky Okavango jsem měl strach

Jirka Kolbaba nás dnes pozval k povodí řeky Okavango, kde si vyzkoušel stopování lva ve volné přírodě...
16.11.2018

Každý dobrodruh by měl alespoň jednou za život navštívit Nepál

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Nepálu. I přesto, že je to jedna z nejchudších zemí světa, zažijete tady nejen velkou romantiku, ale i nezapomenutelná setkání s lidmi.
14.11.2018

Grand Canyon je jeden z nejúchvatnějších přírodních výtvorů

Jirka Kolbaba nás dnes vzal do Grand Canyonu, jednoho z amerických národních parků, který je podle něj jedním z nejúchvatnějších z nich.
13.11.2018

V Kambodži poznáte, čeho je schopen zlý člověk nebo ideologie

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl do hlavního města Kambodži, do města Phnompenh, ve kterém potkáte nejen skvělé lidi a prohlédnete si úžasnou architekturu, ale také na vás dýchne komunistická historie.
12.11.2018

Kambodža je velmi chudá země

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Kambodži. I přesto, že jde o velmi chudou zemi, se sem ale stojí za to podívat.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.