Ve fotbale skončila dcera i syn, říká předseda Sokolu Živanice

Publikováno: 08.11.2018 08:30
Petr Špaček, předseda oddílu kopané TJ Sokol Živanice, napsal otevřený dopis reagující na aktuální dění v České fotbalové lize. O údajném tendenčním rozhodování zápasů si popovídal se Zuzanou Bubílkovou.

Vy jste v otevřeném dopise upozornil na tendenční pískání rozhodčích ve třetí lize. Včera jste byl na disciplinárním řízení. Jak to dopadlo?

Šlo jen o posezení, abychom se vyjádřili k dopisu, který jsem napsal. Takže nešlo o žádné disciplinární záležitosti, ale pouze chtěli, abych se vyjádřil k jednotlivým bodům.

Funkcionáři fotbalové asociace tvrdí, že pro své výroky o úplatcích a tendenčním rozhodování nemáte důkazy. Nebo máte? A chtěli je po vás?

Ano chtěli. Ale nejsem policie, ani státní zastupitelství. Samozřejmě nemůžu na nikoho ukázat, je to pak tvrzení proti tvrzení. Když na někoho poukážu, tak řekne, že to není pravda. Myslím, že by měli vyhodnocovat záznamy z jednotlivých utkání. Netýká se to pouze našich zápasů, ale i těch ostatních. Je tam například komise rozhodčích, která ze záznamů musí vidět, že je to jednoznačné. Když pan rozhodčí řídí zápas tendenčně, má k tomu jistě nějaký důvod. Přeci není bezdůvodné, aby někdo někomu chtěl pomoct pro nic za nic. Ve fotbale to takhle nefunguje. V tomto prostředí o tom všichni mluví, ale spíš za rohem, za šatnou.

A vy se nebojíte pomsty ze strany fotbalové asociace nebo samotného pana Berbra?

Člověk by měl projevit iniciativu, aby něco zlepšil. Léta jsem hrál fotbal, hrála i moje dcera a vnuk. Oba toho nechali hlavně z osobních důvodů. Dcera nechtěla dělat rozhodčí po tom, co viděla to prostředí. Nechtěla se do něj zapojovat, i když ji sport moc bavil. A vnuk skončil, protože ho nebavilo hrát fotbal, když to není o fotbale.

Zdroj obrázku: MAFRA

13.11.2018

V zahraničí Češi nemají špatnou pověst, říká europoslanec za ODS

Americký prezident Donald Trump při setkání s premiérem Andrejem Babišem prohlásil o Češích, že jsou great people. Stínový ministr zahraničí Jan Zahradil přiznal Zuzaně Bubílkové, co si o tomto výroku myslí.
12.11.2018

Rebelem budu rád, říká Jiří Zimola

První místopředseda ČSSD minulý týden rezignoval na stranické funkce. Důvodem byla situace uvnitř ČSSD. Svým bývalým kolegům vzkazuje, aby se probudili ze spánku jako Šípková Růženka. O politických hokynářích si popovídal se Zuzanou Bubílkovou.
07.11.2018

Hrát proti Realu je zážitek na celý život, říká Pavel Horváth

Fotbalová Viktorka Plzeň přivítá na svém stadionu slavný Real Madrid. Jde o jejich druhý zápas v Lize mistrů. První jejich utkání skončilo vítězně pro Real 2:1. Bývalý plzeňský fotbalista Pavel Horváth ale hráčům věří, jak přiznal Zuzaně Bubílkové ve Třech Impulsech na tělo.
06.11.2018

Dopravní situace v Brně je skutečně neúnosná, říká nově zvolená primátorka

Jihomoravskou metropoli povede žena. Nově zvolená primátorka Markéta Vaňková se hodlá zaměřit převážně na dopravní situaci města. Se Zuzanou Bubílkovou si popovídala také o Šalingradu.
05.11.2018

Vadí mi Zemanův pokrytecký přístup, říká obhájce lidských práv

Prezident Miloš Zeman odletěl o víkendu do Číny, kde navštíví veletrh v Šanghaji a potká se s významnými světovými představiteli. S sebou vzal rovnou celou výpravu českých podnikatelů. Zda kvůli důležitým obchodním kontaktům ignoruje životní situaci v Číně, řešila Zuzana Bubílková s obhájcem lidských práv Stanislavem Pencem.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.