Ve fotbale skončila dcera i syn, říká předseda Sokolu Živanice

Publikováno: 08.11.2018 08:30
Petr Špaček, předseda oddílu kopané TJ Sokol Živanice, napsal otevřený dopis reagující na aktuální dění v České fotbalové lize. O údajném tendenčním rozhodování zápasů si popovídal se Zuzanou Bubílkovou.

Vy jste v otevřeném dopise upozornil na tendenční pískání rozhodčích ve třetí lize. Včera jste byl na disciplinárním řízení. Jak to dopadlo?

Šlo jen o posezení, abychom se vyjádřili k dopisu, který jsem napsal. Takže nešlo o žádné disciplinární záležitosti, ale pouze chtěli, abych se vyjádřil k jednotlivým bodům.

Funkcionáři fotbalové asociace tvrdí, že pro své výroky o úplatcích a tendenčním rozhodování nemáte důkazy. Nebo máte? A chtěli je po vás?

Ano chtěli. Ale nejsem policie, ani státní zastupitelství. Samozřejmě nemůžu na nikoho ukázat, je to pak tvrzení proti tvrzení. Když na někoho poukážu, tak řekne, že to není pravda. Myslím, že by měli vyhodnocovat záznamy z jednotlivých utkání. Netýká se to pouze našich zápasů, ale i těch ostatních. Je tam například komise rozhodčích, která ze záznamů musí vidět, že je to jednoznačné. Když pan rozhodčí řídí zápas tendenčně, má k tomu jistě nějaký důvod. Přeci není bezdůvodné, aby někdo někomu chtěl pomoct pro nic za nic. Ve fotbale to takhle nefunguje. V tomto prostředí o tom všichni mluví, ale spíš za rohem, za šatnou.

A vy se nebojíte pomsty ze strany fotbalové asociace nebo samotného pana Berbra?

Člověk by měl projevit iniciativu, aby něco zlepšil. Léta jsem hrál fotbal, hrála i moje dcera a vnuk. Oba toho nechali hlavně z osobních důvodů. Dcera nechtěla dělat rozhodčí po tom, co viděla to prostředí. Nechtěla se do něj zapojovat, i když ji sport moc bavil. A vnuk skončil, protože ho nebavilo hrát fotbal, když to není o fotbale.

Zdroj obrázku: MAFRA

16.11.2018

Jsem motýl Kubera, říká předseda Senátu

Od středy má horní komora parlamentu nové vedení. Zuzana Bubílková volala Jaroslavu Kuberovi, aby s ním probrala i 17. listopad.
15.11.2018

Beatles mají Mekyho rádi, říká slovenský George Harrison

Slovenská kapela The Backwards imitující Beatles si dvakrát vysloužila první místo na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě. Zuzana Bubílková volala Georgeovi Harrisonovi neboli Františkovi Suchanskému, aby se zeptala na jejich vznik a také na slovenského Lennona Mekyho Žbirku.
14.11.2018

Ať lidé nosí, co chtějí, říká poslanec Top 09

Strana Tomia Okamury navrhuje zakázat zahalování tváře šátkem. Porušení by se trestalo desetitisícovou pokutou. František Vácha ze strany TOP 09 Zuzaně Bubílkové přiznal, že tento návrh považuje za zbytečný.
13.11.2018

V zahraničí Češi nemají špatnou pověst, říká europoslanec za ODS

Americký prezident Donald Trump při setkání s premiérem Andrejem Babišem prohlásil o Češích, že jsou great people. Stínový ministr zahraničí Jan Zahradil přiznal Zuzaně Bubílkové, co si o tomto výroku myslí.
12.11.2018

Rebelem budu rád, říká Jiří Zimola

První místopředseda ČSSD minulý týden rezignoval na stranické funkce. Důvodem byla situace uvnitř ČSSD. Svým bývalým kolegům vzkazuje, aby se probudili ze spánku jako Šípková Růženka. O politických hokynářích si popovídal se Zuzanou Bubílkovou.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.