V národním parku Serengeti si milovníci zvířat přijdou na své

Publikováno: 22.11.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval do národního parku Serengeti v Tanzanii, kde rozhodně nebudete mít nouzi o zvířata.

Je nejvyšší čas vyrazit do jednoho národního parku v africké Tanzanii. Je tam cestovatel Jiří Kolbaba...

V Tanzanii je možno pozvat vás na mnoho a mnoho míst a já jsem si dneska vybral jedno, a to je místo, které bylo zapsáno v roce 1981 na seznam UNESCO, je tedy chráněným územím a je to národní park Serengeti. Je to úžasné místo. Serengeti se dá přeložit jako věčná země. Je to území, které je patnáct tisíc kilometrů čtverečních rozlehlé a je plné nádehrných zvířat a já jsem měl velkou radost. Když jsem se ocitl v severní Tanzanii, tak jsem dokonce změnil program, původně jsem chtěl víc času trávit v jižní Keni, ale nakonec jsem zůstal raději v Tanzanii, abych si užil ty dva úžasné parky - Serengeti a Ngorongoro, protože tady je to plné zvířat a je to opravdu taková prastará půda.

A jak se dá do toho parku dostat?

Já jsem si to tenkrát zařídil zvláštním způsobem, já jsem si domluvil v Arushi, v takovém městečku v Tanzanii, že se mi bude věnovat nějaký řidič s autem, domlouval jsem to s takovými mladíky ve ztemnělém dvoře, v jedenáct hodin v noci, vypadalo to, že to nedopadne dobře, pak dopadlo všechno úplně fantasticky. Přijeli na čas, splnili všechno, co mi slíbili, měl jsem to ta výrazně nižší cenu než to prodávaly cestovní kanceláře a byl jsem s místním průvodcem tedy s terénním autem a užil jsem si to naprosto dokonale. Byli jsme tam mnoho dní a mnoho nocí a splnilo to moje představy. Nicméně bych se rád vrátil, už je to pár let zpátky a toužím se vrátit do těchto úžasných parků.

To je jasná věc. Když jedu do afrického parku, tak je jasné, že jedu...

Proto se sem jezdí, na zvířata! Ta safari byla nádherná v tom, že máme téměř stoprocentně zaručeno, že uvidíme velká, zajímavá zvířata, i ty velké predátory. Žije tady na tři tisíce lvů, gepardi, gazely, dokonce mnoho druhů antilop, tisíc pět set slonů tady žije, také mnoho dalších kočkovitých šelem, mezi nimi bych vyjmenoval určitě leoparda. Kdo chce fotit zvířata, toto je jeden z těch parků, kde má téměř stoprocentní jistotu, že je tady uvidí a ve velkém množství.

26.11.2018

Turkana je suché, hodně zkoušené a smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k jezeru Turkana v Africe, kde nás sice potěší místní fauna, místní domorodci to zde ale nemají jednoduché.
23.11.2018

Park Ngorongoro je archa plná zvířat!

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Africe, tentokrát jsme vyrazili do parku Ngorongoro, který je podle našeho cestovatele rájem zvířat.
21.11.2018

Madeira je místem věčného jara

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na souostroví Madeira, které je díky svým stále barevným a voňavým květinám nazýváno jako ostrovy věčného jara.
20.11.2018

Kanada je úspěšná země s bohatou přírodou i spoustou vynálezů

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Kanady, která je úspěšná nejen ekonomicky, ale také má mnoho přírodních pokladů a patentovaných vynálezů.
19.11.2018

Při stopování lva u řeky Okavango jsem měl strach

Jirka Kolbaba nás dnes pozval k povodí řeky Okavango, kde si vyzkoušel stopování lva ve volné přírodě...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.