Signál Rádia Impuls už sahá i pod zem!

Publikováno: 01.11.2018 14:00
Naše vysílání nově naladíte při průjezdu tunelovým komplexem Blanka. Na soukromém rozhlasovém trhu jde o průlomovou událost.

Jak popisuje programový ředitel Impulsu František Matějíček, šlo o dlouhodobou snahu našeho rádia. "Především se zvýší uživatelský komfort pro naše posluchače, protože když zajedou do tunelového komplexu Blanka, tak jim signál Impulsu nevypadne. Vypadá to jako samozřejmost, ale samozřejmost to není. Jsou za tím čtyři roky práce."

Dlouhá jednání kvůli tomu absolvoval šéf techniky Rádia Impuls Roman Culek. "Léta jsme bojovali se státními úřady, aby nám povolily pokrýt tunely, protože máme pocit, že celoplošná rozhlasová stanice, která vysílá dopravní zpravodajství, by se měla šířit ve všech tunelech, protože je to služba pro řidiče."

Tunely se kvůli tomu musely osadit novými modernějšími vysílacími jednotkami. Prováděla to společnost Operátor ICT. Její mluvčí Vladimír Antonín Bláha potvrdil, že argumentace Rádia Impuls pomohla rozšíření signálu do podzemí urychlit. "Pro nás bylo důležitým kritériem, aby šlo o rádio s kvalitním dopravním zpravodajstvím."

Roman Culek dále popsal, jak se vlastně rozhlasové vlny v podzemí šíří. "Tunely jsou vybavené takovým vysílacím kabelem, který šíří jak vysílačky integrovaného záchranného systému, tak rozhlasové vysílání. Dispečer na velíně v případě potřeby může dokonce přerušit vysílání a nahlásit řidičům v tunelu případné nebezpečí."

Poslechněte si reportáž Tomáše Kabáta:

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.