Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Publikováno: 11.11.2018 07:00
Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.

O řidičák ale můžete podle npor. Pavla Koneviče z Dopravního inspektorátu přijít nejen v případě, kdy uděláte dvakrát stejný vážnější přestupek v období 12 měsíců ale i v jiných případech: „Jedná se o případy, kdy je řidič podezřelý ze spáchání nehody u které došlo k usmrcení, těžké ujmě na zdraví nebo když řidič ujede od nehody, na které měl bezprostřední účast a kterou byl povinen policii oznámit.“

Dále také v momentě, kdy nemáte potřebné oprávnění pro řízení vozidla, nebo když se odmítnete podrobit nejenom dechové zkoušce, ale i když jedete autem pod vlivem alkoholu nebo drog.

Takže za volant pokaždé s čistou hlavou. Ať v pořádku dojedete a můžete každý prosincový pátek hrát v Haló, tady Impulsovi o milion korun a 30. listopadu o nové auto!

Šťastnou cestu a pěknou neděli přeje Marek 007.

18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
04.11.2018

Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.
28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
21.10.2018

V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.
14.10.2018

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.