Při stopování lva u řeky Okavango jsem měl strach

Publikováno: 19.11.2018 08:25
Jirka Kolbaba nás dnes pozval k povodí řeky Okavango, kde si vyzkoušel stopování lva ve volné přírodě...

Vítejte vy všichni, kteří se rádi plavíte. Dneska tady máme veletok, jmenuje se Okavango...

Je to řeka dlouhá 1600 kilometrů, pramení v Angole při pobřeží a potom protéká Namibií a Botswanou. Je to pozoruhodná řeka, velmi originální, ona nikdy nedosáhne do oceánu. Ta delta není do oceánu, ale je do takového bažinatého vnitrozemí. Celá ta délka se stává z tisíců ostrovů, takový močálový terén tam je a musím říci, že Namibie a Botswana využívají vody této řeky a kdysi dávno to bylo i předmětem různých sporů a teď se docela dohodli a využívají tu řeku společně dřív, než skončí v poušti Kalahari.

A kde je voda, tam jsou i zvířátka...

Tak tady žijí úplně všichni zástupci, dokonce snad celá velká pětka a já jsem se právě na focení zvířat v této oblasti také soustředil, takže jsem měl možnost fotit slon a vzpomínám i lvy a hlavně krokodýly, hrochy, velké množství divokých zvířat Afriky se tady, často i volně mimo ohraničené, oplocené, parky, pohybuje. Když jsem tady chodil s těmi místními rangery, tak jsem často měl i velký strach, když mě třeba vzali na stopování lva a skoro nic jsme s sebou neměli. Nakonec jsme lva v této chvíli nepotkali, ale viděli jsme stopy lva, takže tady žijí.

Jak tě znám už pár let, předpokládám, že už plánuješ další trip.

Už teď chystám velice intenzivně cestu do této části Afriky znovu, takže bych měl spojit Namibii s Botswanou pravděpodobně v roce 2019 při nějaké asi skoro měsíční expedici. Už teď to chystám, doufám, že to vyjde, protože se do té oblasti těším. Tam je toho opravdu mnoho. Když nevyjdou fotky zvířat, tak je tam vždycky pěkná přírodní scenérie a také tady žijí zajímavé kultury, třeba Himbové. A to za to stojí.

26.11.2018

Turkana je suché, hodně zkoušené a smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k jezeru Turkana v Africe, kde nás sice potěší místní fauna, místní domorodci to zde ale nemají jednoduché.
23.11.2018

Park Ngorongoro je archa plná zvířat!

I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Africe, tentokrát jsme vyrazili do parku Ngorongoro, který je podle našeho cestovatele rájem zvířat.
22.11.2018

V národním parku Serengeti si milovníci zvířat přijdou na své

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do národního parku Serengeti v Tanzanii, kde rozhodně nebudete mít nouzi o zvířata.
21.11.2018

Madeira je místem věčného jara

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na souostroví Madeira, které je díky svým stále barevným a voňavým květinám nazýváno jako ostrovy věčného jara.
20.11.2018

Kanada je úspěšná země s bohatou přírodou i spoustou vynálezů

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Kanady, která je úspěšná nejen ekonomicky, ale také má mnoho přírodních pokladů a patentovaných vynálezů.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.