Petrželkové hody

Publikováno: 25.11.2018 08:50
Urodilo se vám letos hodně petrželky? Honza s Evou ví, jak s ní naložit...

Eva: Ještě, než udeřily první mrazy, stihla naše kolegyně, zprávařka Veronika Culková, sklidit ze záhonku obří množství petrželky a každému nám do práce přinesla veliký svazek. A já si teď vyzkouším Honzu Daňka, co s ní udělal. Tak co, Honzi, máš doma na stole hezou kytičku nebo se u Daňků doma vařilo?

Honza: Já ti dám kytičku, už týden máme doma petrželkové hody. Piš si, mám skvělý a jednoduchý recept na petrželové pesto. Do mixéru házej dvě hrstí petrželky, stejné množství vlašských ořechů, olivový olej, česnek, citronovou šťávu a dvě lžíce nastrouhaného parmezánu. Všechno se rozmixuje a v lednici vydží i dva týdny.

Eva: U nás by to zmizelo za jeden večer.

Honza: No a co jsi udělala s petželkou ty, když si mě tak zkoušíš?

Eva: Většinu jsem si zamrazila, abych měla v zimě do polévek, ale část jsem si naložila do oleje, abychom měli na saláty.

Honza: No to já moc rád, jak na to?

Eva: Honzo, to je tak jednoduché jako třeba přihlášení do hry Haló, tady Impulsovi na našem webu impuls.cz. Pořádně vymyj skleněnou lahev a dej do ní co nejvíc čerstvé petrželky, jednu chilli papričku a celé to až po okraj zalij olejem. Pak už jen nech několik dní louhovat a můžeš používat.

Honza: A já jsem se mezitím dočetl, že petrželka snižuje krevní tlak, blahodárně působí na trávení a funguje jako afrodiziakum.

Eva: Takže pramen zdraví z Posázaví.

Hezkou neděli a dobrou chuť vám přejí Eva a Honza!

02.12.2018

Svačina do auta

Nové auto ve hře Haló, tady Impulsovi má svého majitele, a tak mu dnes ještě Honza s Evou poradili, jakou si na cestu přichystat svačinu.
18.11.2018

Sýrová polévka "co dům dal"

Zbývá vám doma víno a sýry? Impulsovi dnes poradí, jak z nich připravit vynikající polévku.
11.11.2018

Vydatný, chutný a chytrý rajčatový salát

Protože podle Honzy nepřeje doba plným břichům, a to kvůli zavazování tkaniček, připravil dnes vydatný chutný a chytrý rajčatový salát.
04.11.2018

Pečená červená řepa s olivami a balkánským sýrem

Zbývá vám v lednici červená řepa a nevíte, co s ní? Honza s Evou poradí recept na pečenou řepu s olivami a balkánským sýrem.
28.10.2018

Domácí chléb se solí ke 100. výročí Československa

Dnes slavíme sté výročí vzniku Československa, a tak si k němu Honza s Evou připravili domácí chléb se solí.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.