Park Ngorongoro je archa plná zvířat!

Publikováno: 23.11.2018 08:25
I dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v Africe, tentokrát jsme vyrazili do parku Ngorongoro, který je podle našeho cestovatele rájem zvířat.

Dneska máme s Jirkou Kolbabou úžasnou exotiku. Ano, jsme v Tanzanii, v Ngorongoro...

Ngorongoro je velká originalita, protože to je kráter. Sopka se kdysi dávno, v dávné prehistorii, zhroutila dovnitř a vytvořila kráter, který má v průměru dvacet kilometrů, je to téměř kruhový kráter, má 400 až 600 metrů vysoké stěny, to je poměrně hodně. Říká se, že celý ten prostor měří asi 260 až 270 kilometrů čtverečních a je to doslova ráj divoké zvěře. Toto je ráj, tady je ještě větší jistota, že uvidíme zvířata, než v tom včerejším parku, když jsme byli v Serengeti.

A co všechno tam žije?

Pakoni, zebry, gazely, sloni, mnoho hrochů, žirafy, bůvoli, gepardi, lvi... To je archa, tady těch zvířat vidíme tolik, je to celá ta reprezentativní škála zvířat, která reprezentují právě africkou faunu. To všechno tady potkáme. Na každém kroku, ve všech směrech vidíme zvířata, pokud jedeme v nějakém terénním, odkrytém voze, v dobrém světle, v dobrý čas, to znamená nejlépe ráno nebo večer, tak máme velkou šanci na slušné snímky.

V dobrém světle, v dobrý čas a také v dobrém boblečení, ne?!

Je to o tom, že máme vždycky mít dobře nabité baterie do své techniky. Je potřeba si uvědomit, že když jedeme večerní nebo ranní safari, že je daleko větší zima než přes den. To jsem si kolikrát všiml, že na safari přijdou lidé oblečeni lehce, protože v Africe přes den, když jdou po snídani ven, tak už je velké teplo, ale na safari se zpravidla vyjíždí ještě za tmy, a to je velká zima, neuvěřitelná zima a v tom odkratém autě fouká na lidi ledový vítr a málokdo se s tím umí správně srovnat. Tak oblečení, čepice, šála, možná i rukavice pro někoho, kdo je příliš citlivý, ale pak už se jen vnořit do toho být v tichosti a fotit ta zvířata. Já mám zajímavé fotky lvů, třeba samec se samicí a někdy tady můžeme vidět i útok, atak zvířete, které je v potravním řetězci výš než to pod ním. Já jsem bohužel nikdy takový útok pořádně zblízka neviděl, tak třeba někdy přístě.

26.11.2018

Turkana je suché, hodně zkoušené a smutné místo

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali k jezeru Turkana v Africe, kde nás sice potěší místní fauna, místní domorodci to zde ale nemají jednoduché.
22.11.2018

V národním parku Serengeti si milovníci zvířat přijdou na své

Jirka Kolbaba nás dnes pozval do národního parku Serengeti v Tanzanii, kde rozhodně nebudete mít nouzi o zvířata.
21.11.2018

Madeira je místem věčného jara

Jirka Kolbaba nás dnes zavedl na souostroví Madeira, které je díky svým stále barevným a voňavým květinám nazýváno jako ostrovy věčného jara.
20.11.2018

Kanada je úspěšná země s bohatou přírodou i spoustou vynálezů

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Kanady, která je úspěšná nejen ekonomicky, ale také má mnoho přírodních pokladů a patentovaných vynálezů.
19.11.2018

Při stopování lva u řeky Okavango jsem měl strach

Jirka Kolbaba nás dnes pozval k povodí řeky Okavango, kde si vyzkoušel stopování lva ve volné přírodě...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.