Nezapomeňte připravit své auto na zimu!

Publikováno: 25.11.2018 07:00
Připravit auto na zimu tak, abyste nezůstali někde viset, není nic složitého. Stačí nezapomenout na několik základních pravidel, která má v malíčku náš dopravní expert Marek 007.

Základem je mít přezuto na zimní pneumatiky. Pro jistotu, mají být na autě už do 1. listopadu do posledního března. Moderní letní pneu se směsí orientovanou na maximální výkon na suchu či mokru v zimě na sněhu nebo ledu prostě fungovat nebudou.

Podle Mirka Chrouze z Besipu je v zimně hlavně důležité si pohlídat tlak v pneumatikách: „Pneumatika, která má nižší tlak, než má být, je mnohem náchylnější ke smyku, takže je potřeba si hlídat tlak. V zimně raději trochu přifouknout. Nízký tlak je nebezpečný.“

Dál překontrolujte stav kapaliny v chladiči. Při domácím dolívání pamatujte na to, že ji nesmí být málo, ale ani moc, obojí může znamenat problém. Tak to pro jistotu nechte na profesionálech v servisu, kde vám rovnou překontrolují a přeměří i autobaterku.

Nezapomeňte na kontrolu stěračů. Zastříkané a špatně setřené okno je častou příčinou úplně zbytečných dopravních nehod. Nemá smysl kvůli pár korunám za nové stěrače něco takového riskovat.

Poslední věc, pokud máte starší auto, před zimou dobře vysušte zámek a noste u sebe malé balení tekutého rozmrazovače. V zamrzlém a zamčeném autě vám bude k ničemu. Pokud byste raději jezdili v něčem novějším, tak už za pět dní hrajeme v HTI o nové auto za 340.000 a každý pátek v prosinci o milion. Naskočit do hry můžete na našem webu.

Šťastnou cestu a pěknou neděli přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

02.12.2018

Na parkovištích neplatí vždy stejná pravidla jako na běžných silnicích

Marek oo7 se zaměřil na silniční pravidla na parkovištích u nákupních center a v parkovacích domech. V některých případech neplatí stejné předpisy jako na běžných silnicích.
18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
11.11.2018

Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.
04.11.2018

Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.
28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.