Meky Žbirka hraje a zpívá Beatles

Publikováno: 14.11.2018 13:00
O Miroslavu Žbirkovi se s nadsázkou říká, že je pátým členem Beatles. On sám se ale tomu přirovnání usmívá. Přesto má k liverpoolským Broukům mimořádně blízko. Byli jeho první hudební inspirací a jejich hudba ho provází dodnes. Maminka Angličanka, dvě svá alba natáčel v legendárních studiích Abbey Road a muzikanti Paula McCartneyho ho doprovázeli na křtu nového Double alba.

Nejen, že od dětství miluje Beatles a osobně se s Paulem MacCartneyem setkal, nejslavnější písničky The Beatles zařadil do svého repertoáru. Hraje je ale jen velmi výjimečně.

Pro Rádio Impuls tuhle výjimku udělal. V dalším z koncertů ze série Živáááák Rádia Impuls zazpíval v pražském hudebním klubu Doupě nejslavnější hity legendární kapely v akustické úpravě tak, jak mohly znít v době svého vzniku ještě před tím, než se ocitly na deskách.

Připomeňte si koncert z pražského klubu Doupě:

MEKY ŽBIRKA zpívá Beatles – All my loving/ Živáááák Rádia Impuls (15.9.2018)

 

MEKY ŽBIRKA zpívá Beatles – Yesterday/ Živáááák Rádia Impuls (15.9.2018)

 

MEKY ŽBIRKA zpívá Beatles – Michelle/ Živáááák Rádia Impuls (15.9.2018)

22.02.2019

Svátek české muziky

Jsme tu už 20 let. A celé ty roky žijeme českou muzikou. Ano, Rádio Impuls slaví 25. února kulaté narozeniny.
05.12.2018

Bílé Vánoce Lucie Bílé

Na počátku adventu, v době, kdy začne chodit Mikuláš, jsme pro vás vysílali speciální vánoční Živáááák Rádia Impuls. V hlavní roli první dáma české pop music - Lucie Bílá. Majitelka výjimečného hlasu, který umí vytáhnout až do andělských výšek, ale také spadnout do pekelných hlubin natočila pro Rádio Impuls v hudebním klubu Doupě hodinový koncert. Název: Bílé Vánoce.
20.09.2018

LUCIE BÍLÁ JINAK

Dvacítka je výjimečná. A právě proto jsme pro vás 20. září 2018 od 20 hodin na Impulsu odvysílali výjimečný komorní koncert majitelky 20 Zlatých slavíků. První dáma české populární hudby, Lucie Bílá, představila svůj úžasný hlas ve skvělé formě. V akusticky dokonalém, intimním prostředí, za doprovodu klavíristy Petra Maláska.
12.07.2018

Elán na střeše Impulsu, 12.6.2018

Padesátiny populární česko-slovenské kapely slaví Eláni ve velkém stylu speciálním podzimním halovým turné. Oslavy však odstartovaly už v červnu 2018, výjimečným akustickým koncertem na střeše Rádia Impuls. Podívejte se, jaké to bylo.
22.03.2018

Michal Hrůza a filmové hity

Víte co mají společného písničky Pro Emu, Budu Ti vyprávět, Padesátka, Duše do vesmíru nebo Zakázané uvolnění? Všechny jste je mohli slyšet ve filmu nebo v televizním seriálu. A všechny je složil Michal Hrůza. Ještě nikdy ale nezazněly pohromadě a naživo. Poprvé to bylo ve speciálním akustickém Živááááku Michala Hrůzy s Kapelou Hrůzy z pražského hudebního klubu Doupě. Mimořádným hostem byla zpívající moderátorka Daniela Písařovicová, v duetu Duše do Vesmíru.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.