Lepší zbohatnout v HTI než nezákonným způsobem!

Publikováno: 24.11.2018 06:45
Milionové pátky v Haló tady Impulsovi se blíží! Mezi námi se ale potulují i popletení zločinci, kteří chtějí zbohatnout poněkud nezákonným způsobem. V policejních spisech pátral Václav Komárek...

Povedená pošťačka řádila v Uherském Hradišti. Mladá žena si přivydělávala způsobem, že kradla důchody. Úřednice na výplatní poukázku opakovaně napsala smyšlené číslo občanky a převzetí peněz ztvrdila fiktivním podpisem. Na pošťačku si ale nakonec došlápla jedna ze seniorek, která se důchodu nedočkala, zavolala policii. Doručovatelce hrozí i dva roky na tvrdo.

Nezákonně si chtěl vydělat i jeden muž ze Sedlčan na Příbramsku. Jeho příběh začal tím, že na policii nahlásil krádež batohu, ve kterém měl mít deset tisíc korun. Incident se měl stát v momentě, kdy usnul na lavičce na náměstí. Jenže muž tak trošku nedomyslel, že přímo nad údajným místem činu je kamera městské policie. Kriminalisté proto projeli záznamy a viděli, že se nic takového nestalo. Jestli se hříšník alespoň omluvil, zatím není jasné.

Pořádně pod parou byl strojvedoucí lokomotivy, který zastavil na zastávce v Křenovicích na Vyškovsku. Jak říká policejní mluvčí Alice Musilová, strojvedoucí měl v sobě téměr dvě a půl promile alkoholu: „Naštěstí ještě předtím, než vyrazil zpět do Brna, ho našli jeho spolupracovníci a zavolali policisty. Měli pro to pádný důvod. Kolegu, který na ně nepůsobil zrovna střízlivým dojmem, totiž nalezli spícího v kabině lokomotivy."

Hrdiny týdne jsou policisté z Ústí nad Labem Milan Duplinský a Tomáš Hajas. Zachránili ženu, která se skokem z mostu do Labe pokusila o sebevraždu. Duplinský na místo přijel jako první – ponořil se do ledové vody a plaval ženě na pomoc. O malou chvíli později se k němu přidal i policista Hajas. Jen díky jejich obětavosti se 51 letou ženu nakonec podařilo dostat na břeh a zachránit.

22.12.2018

Zločinci si nedají pokoj ani před Vánoci!

Zločinci si nedají pokoj ani před Vánoci. Reportér Václav Komárek pátral v policejních spisech a narazil na celou řadu kuriózních krádeží...
15.12.2018

Dvojitá krádež a polepšený zloděj

I tento týden se podíváme do světa kuriózního zločinu. Podivné a bizarní případy uplynulého týdne sbíral reportér Václav Komárek.
08.12.2018

Běhající opilec a policejní hrdinové týdne!

V Haló tady Impulsovi budeme hrát každý prosincový pátek o milion. Reportér Václav Komárek ale zjistil, že někteří lidé se do hry pravděpodobně nezapojí. Jde o popletené zločince, kteří jsou buď v base, nebo v protialkoholní léčebně...
01.12.2018

Opilá žena v úschovném boxu na nádraží a hrdinka, která zachránila asistenčního psa

Opilá žena v úschovném boxu na nádraží a hrdinka, která zachránila asistenčního psa... Míříme do světa kuriózních případů, které v uplynulém týdnu zaměstnali policisty napříč republikou.
17.11.2018

Po Brně se procházel poník v doprovodu pasteveckého psa

Popletení zločinci o sobě zase dali vědět. Policisté v uplynulém týdnu řešili několik případů, nad kterými zůstává rozum stát...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.