Je čas na poslední jízdu a zazimování motorky

Publikováno: 04.11.2018 17:00
Zazimování motorky, to není jenom pečlivá práce v dílně nebo garáži, ale taky poslední jízda. A na tu vyrážíme s Markem 007.

Listopad je tady a to znamená ukončení motorkářské sezony na moto srazu, kde je samozřejmostí i spanilá jízda. Taková hromadná vyjížďka má podle Mirka Charouze z Besipu svoje bezpečností pravidla: „Zásadou je střídavé postavení v koloně, aby jezdci nebyli těsně za sebou, ale využívali celou šířku vozovky a měli prostor brzdit. Kolona má vůdce, který nastaví rychlost i postavení, kdy zkušení jednou vzadu a amatéři vpředu. Řidiči by se k takovéto skupině měli chovat ohleduplně. Nenajíždět mezi ně a nebýt agresivní.“

Pokud už máte rozlučku s letošní moto sezonou za sebou, tak teď to bude chtít mašinu pořádně připravit na zimu. Na co nezapomenout připomíná odborník na motorky Karel Táborský: „Dofoukat pneumatiky. Motorku postavit na stojany tak, aby se kola nedotýkala podlahy a na pneumatikách nevznikaly plošky. Baterku dejte do tepla, nebo na nabíječku, která udržuje stálý proud. Namazejte řetěz a celou motorku nastříkejte konzervačním přípravkem.“

Řetěz nechte raději lehce prověšený, ať se zbytečně pres zimu nenapíná, a palivovou nádrž naplňte úplně až po okraj stálejším 100 oktanovým benzínem, aby u starších motorek nekorodovala nádrž a nesrážela se vlhkost. Nejlepší je pro motorku teplejší garáž, ale pokud nemáte tu možnost, jsou k mání i sezonní úschovny. To už ale vyjde na 500 korun za měsíc.

Pokud ale potřebujete peněženku spíš naplnit, tak v prosinci bude každý pátek v „Haló, tady Impusovi“ možnost hrát milion. Zaregistrovat do hra se můžete zdarma ZDE.

Pěknou neděli a šťastnou cestu, ať už řídíte cokoliv, přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

18.11.2018

Jak se zbavit kuny, která se zabydlí pod kapotou auta?

Zbavit se kuny, která se vám nastěhovala pod kapotu, muže být oříšek. Náš dopravní specialista Marek 007 s tím má zkušenosti a poradí několik fíglů, které fungují.
11.11.2018

Přijít o řidičský průkaz není těžká věc

Vybodovat se, tedy nasbírat 12 trestných bodů a přijít o papíry, na tom není nic složitého. Parkrát vás hlídka zastaví, když nemáte zapnutý pás, jednou telefonováni za volantem, k tomu třeba rychlejší jízda, když pospícháte a je vymalováno. Pokud jste věčně za volantem a řízení je váš denní chleba, měli byste si hlídat počet trestných bodů jako oko v hlavě. Stav svého šoférského konta zjistíte snadno, stačí se stavit na poště, ať víte, na čem jste. K výpisu hodnocení řidiče potřebujete občanský průkaz a stokorunu. Marek 007 má dva trestné body, což ani nevěděl.
28.10.2018

Pozor na povinnou zimní výbavu v evropských zemích. Pravidla jsou odlišná.

Řidiči, v rámci oslav stého výročí vzniku republiky čekejte v hlavním městě drobná dopravní omezení. Pozor si dejte také při zimním cestováním po Evropě. Rozdílná pravidla týkající se zimní výbavy by vás mohla překvapit. Marek 007 připomene, co si ve které zemi pohlídat.
21.10.2018

V roce 2020 začne platit úprava bodového systému!

Pozor milí řidiči. V roce 2020 začne platit úprava bodového systému. V důsledku to znamená, že v případě přestupku sáhnete hlouběji do kapsy.
14.10.2018

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky

Blíží se čas přezouvání na zimní pneumatiky. Marek 007 si připomene, kdy už je potřeba koupit nové gumy a kdy už máte podle zákona mít přezuto.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.